پنجمین جشنواره شعر انقلاب فراخوان داد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۱ تیر ۱۳۹۴


به منظور ارتقای دستاوردهای شعر انقلاب

پنجمین جشنواره شعر انقلاب فراخوان داد

پنجمین جشنواره شعر انقلاب در دو بخش شعر و پژوهش فراخوان داد و شرکت کنندگان تا 30 آبان 94 فرصت دارند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.

 

 

 

 

13940401000384_PhotoAراه‌نوا-  به منظور پاسداشت و ارتقای دستاوردهای شعر انقلاب و همچنین کشف استعدادهای برتر دراین زمینه، حوزه هنری انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان، پنجمین جشنواره شعر انقلاب را در دو قالب شعر نو و کهن در بهمن ماه 1394 برگزار می کند.

بخش های این جشنواره شامل دو بخش شعر (مجموعه شعر و تک اثر) و پژوهش ( بررسی شعر انقلاب اسلامی)، (کتاب و مقاله) می شود.

 

موضوعاتی که در فراخوان این جشنواره آمده، بدین شرح است: مسائل و اتفاقات سال‌های قبل از  انقلاب و روزهای پیروزی انقلاب/ سنگ‌اندازی‌های گروه های معاند پس از انقلاب همچون  ترورها، فتنه ها، منافقین/ تأثیر انقلاب در منطقه و جهان در شکل گیری جریاناتی از قبیل بیداری اسلامی و نهضت های آزادی بخش/ تهدیدهای پیدا و پنهان دشمنان انقلاب و فرصت های به دست آمده در حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی/  تکریم چهره های شاخص انقلاب، مبارزین و شهدا/ انقلاب و وحدت جهان اسلام.

 

هنرمندان برای شرکت در این جشنواره ملزم به رعایت مقررات ذیل هستند:

در بخش مجموعه شعر شرکت کنندگان می توانند در هر قالب شعر کهن و شعر نو، حداقل 25 قطعه شعر (چاپ شده یا آماده چاپ که مرتبط با موضوع فراخوان باشد) ارائه کنند.

در بخش تک اثر شرکت کنندگان می توانند حداقل 2 و حداکثر 5 قطعه شعر مرتبط با موضوع فراخوان را به دبیرخانه ارائه کنند.

 

در بخش پژوهش شرکت کنندگان می‌توانند در بخش پژوهش بین 2 تا 4 مقاله که حداقل 2500 و حداکثر 5000 کلمه باشد و همچنین پایان‌نامه یا کتاب پژوهشی مرتبط با موضوع جشنواره را به دبیرخانه ارسال کنند.

 

بنا بر این گزارش، این جشنواره در مجموع 50 نفر از شرکت کنندگان را در دو بخش شعر و پژوهش به مرحله پایانی دعوت خواهد کرد که در صورت حضور و شرکت در کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی علاوه بر کمک هزینه ایاب و ذهاب، مبلغ 5.000.000 ریال نیز به آن‌ها اهدا می کند. همچنین فرصت انتشار یک مجموعه اثر به نفرات برگزیده در بخش مجموعه شعر و تک اثر و نفر برگزیده در بخش پژوهش توسط انتشارات سوره مهر نیز از جوایز دیگر این جشنواره است.

 

آخرین مهلت ارسال آثار حداکثر تا تاریخ 30 آبان 94 است و هنرمندان می توانند پس از ثبت نام در سایت www.artfest.ir  و درج کد رهگیری آثار خود را به نشانی تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همکف، دبیرخانه مرکزی جشنواره های حوزه هنری ارسال کنند.
 برگزاری جشنواره و معرفی نفرات برتر جشنواره بهمن ماه 1394 و در استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

 

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...