موسیقی – باشگاه ترانه و موسیقی راه – راه نوا: درباره ما
باشگاه هواداران
×

تخصص

درباره ما

 
«باشگاه ترانه و موسیقی راه»، رسانه واحد موسیقی «دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» خواهد بود که در طی سال‌های اخیر برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری شناخته شده‌ای ارائه نموده است. از انتشار کتاب و نشریه تا جشنواره‌های هنری از جمله «جشنواره مردمی فیلم عمار» و «جشنواره شعر و موسیقی طبس». مبنا و مانیفستی که به این فعالیت‌ها جهت می‌دهد همان پیام جاودانه امام امت به هنرمندان است. ما خود را برخاسته و برانگیخته از این پیام می‌دانیم.
سرودهای مردمی انقلاب اسلامی از دیروز تا امروز جوشیده از دل مردم بوده‌اند و بر دل همین مردم می‌نشسته و امید می‌آفریده‌اند. اینجا می‌خواهیم از هنرمندان‌مان که سرودخوان مردم‌شان هستند بگوییم. آثاری را بر سر دست بگیریم و به شما تقدیم کنیم که فریادهای عقیده و ایمان هستند در دل لحظه‌های روزانه انقلاب‌مان.
سوژه‌های متنوع اجتماعی، فرهنگی و سیاسی داریم که می‌خواهیم آنها را بسازیم. سبک زندگی، خانواده، کار و تلاش اقتصادی، اسطوره‌ها و قهرمان‌های ناشناخته فرهنگ انقلاب، شهدای فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی، شهدای ترور و… افق این موضوعات هم اگرچه در آغاز ملی و بومی است اما برای مخاطب جهانی نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم. در این مسیر و برای هر سوژه و موضوع از ایده‌پردازی تا تولید و اجرا و حتی پخش و توزیع دست همه علاقمندان و صاحب‌نظران که ما را راهنمایی می‌کنند، به گرمی می‌فشاریم.
بضاعت زیادی نداریم؛ جای کوچکی هستیم و در مقابل نهادهای چاق و پرادعا، تلاش می کنیم بدون ادعا و پربرکت باشیم؛ اگر خدا باورمان باشد و شما یاور ما، این راه پیمودنی است.
حالا دیگر بعد از چهار سال روئیدن از آتش فتنه 88، می‌توانیم بگوییم ما سازندگان همه آثاری هستیم که می‌خواسته‌اند موج نوی موسیقی انقلاب را رقم بزنند. در این سال‌ها از «جان بیدار» سروده‌ایم و از «عهد ایران» خوانده‌ایم. تا رسیده‌ایم به سرودهای ضداستکباری جشنواره طبس و «مرگ بر آمریکا» و «گزینه‌های روی میز». اینها معرف ما هستند و ما در اینجا معرف اینها.

 

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...