موسیقی می‌تواند عامل سبک‌بالی روح شود
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴


استاد پناهیان در کنگره موسیقی شهدای هنرمند بیان کرد:

موسیقی می‌تواند عامل سبک‌بالی روح شود

«علیرضا پناهیان» بیان نمود: افرادی که اهل موسیقی هستند همانند آنهایی که اهل قرآن هسند می‌توانند موسیقی را عامل سبک بالی روح خود قرار بدهند.

 

 

 

 

 

6665230023راه‌نوا- «علیرضا پناهیان» استاد حوزه و دانشگاه در کنگره موسیقی شهدای هنرمند در سخنانی، عنوان کرد: ما امروزه و در حال حاضر شاهد پدیده زیبایی در جامعه هستیم که نهال آن در حال جا افتادن در میان مردم جامعه است. این پدیده به صورت برخورد هر صنف با شهدای همان صنف همچون مدالی افتخار است.

 

وی افزود: برگزاری این مراسم های تقدیر از شهدای هر صنف به این معنا است که همه با شهدا همچون مدال افتخاری رفتار می کنند و هیچ صنفی هم نیست که در خود این نیاز را نبیند که به چنین نمادهایی نیاز نداشته باشد.

 

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: طلبه ها و عالمان دینی باتوجه به اینکه همیشه مشغول علم و معرفت هستند اگر به مدال هایی همچون علمای شهید نبالند و به آنها نپردازند در همان فضا دچار خمودگی و انحراف می شوند. زیرا شهدا فقط مدال افتخار نیستند و بلکه چراغ راه هستند.

 

پناهیان خاطرنشان کرد: از برگزارکنندگان این مجلس تشکر می کنم. زیرا فکر می کنم هر هنرمندی و هر یک از اهالی موسیقی می توانند به شهدایی همچون شهید «حمید نظام» افتخار کنند. این موضوع به ما این نوید را می دهد که ما آینده ای بهتر از گذشته خواهیم داشت.

 

وی پیرامون لزوم پرداختن به شهدا گفت: پرداختن و تجلیل از شهدا به ما این موضوع را نشان می دهد که ما راه را گم نخواهیم کرد. زیرا آنها برای ما این فرهنگ را نگهداشته و آن را اعتلا هم می دهند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه به شهید “حمید نظام” اشاره کرد و افزود: من به تازگی با این شهید بزرگوار آشنا شدم. او یک شهید استاندارد و نه یک شهید عجیب و غریب است. شهید حمید نظام فردی فوق العاده دقیق است که مسیر تکامل او را به خوبی می توان دید.

 

پناهیان ادامه داد: این شهید بزرگوار می تواند به عنوان یک شهید شاخص در حوزه موسیقی مطرح باشد. زیرا او اهل مطالعه، انقلاب و دفاع مقدس بود. او کسی بود که اهل دفاع مقدس می شود و 8 سال هم در این راه می ماند. در حقیقت این موضوع کم و ناچیزی نیست و خیلی مهم است.

 

وی خاطرنشان کرد: انسان می تواند با موسیقی به حقایق بالا، دست پیدا کند. البته ممکن است برخی ها نتوانند با موسیقی این مسیر را طی کنند. در حقیقت موسیقی می تواند عامل سبک بالی روح شود. بر این اساس خوش به حال افرادی که از موسیقی به صورت خوبی استفاده کرده و از آن برای پرواز استفاده می کنند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: برخی از موسیقی ها موجب پرواز و برخی دیگر زمینه ساز سقوط انسان ها هستند. البته در این بین انسان ها بسته به دریافت خود از موسیقی تاثیر می پذیرند. افرادی که اهل موسیقی هستند همانند آنهایی که اهل قرآن هستند می توانند موسیقی را عامل سبک بالی روح خود قرار بدهند.

 

پناهیان به نسبت موسیقی با روح انسان اشاره کرد و گفت: فردی از من پرسید شما قبول دارید که موسیقی داروی روح انسان است؟ پاسخ دادم بله و من کاملا این حرف را می پذیرد. در حقیقت نسبت موسیقی با معنویت بسیار بالا است.

 

 

 

منبع: نسیم

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...