مرحوم سبزواری سراینده باورها و دردهای مردم انقلابی بود
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵


علی محمد مودب:

مرحوم سبزواری سراینده باورها و دردهای مردم انقلابی بود

علی‌محمد مودب معتقد است مرحوم سبزواری توفیق داشت كه در مهم‌ترین حادثه قرن، سراینده باورها و دردهای مردم انقلابی كشورمان باشد.

 

 

 

 

IMG12145421راه‌نوا- علی‌محمد مودب، شاعر و مدیر انتشارات شهرستان ادب، در گفت‌وگویی با بیان اینکه زبان پخته و سالم شعری سبزواری از خاستگاه ایشان سرچشمه می گیرد، اظهار کرد: همین ویژگی‌ها در کنار تعهد انقلابی، ایشان را تبدیل به یکی از بهترین گزینه ها برای بیان شعارها و حرف‌های اصلی انقلاب اسلامی کرد.

 

وی ادامه داد: مرحوم سبزواری توفیقی داشت که در مهم‌ترین حادثه قرن، سراینده باورها و دردهای مردم انقلابی و شعارهای انقلاب شود.

 

مودب با اشاره به اینکه شخصیت سبزواری، نشان دهنده تواضع و نیکی ‌اش بود، عنوان کرد: از نخستین دیدارهای ما که به سال ۷۷ باز می گردد تا همین اواخر، که گاهی در منزلشان به خدمتشان می‌رسیدیم، بسیار با مهربانی و گشاده رویی ما را می پذیرفتند.

 

این شاعر کشور حمید سبزواری را دارای جایگاه والایی در شعر و سرود دانست و خاطرنشان کرد: ایشان اصلی‌ترین حرف‌های انقلاب اسلامی را تبدیل به سرود کرد و از روز نخست با انقلاب بود و تا روز آخر هم همین‌طور کار کرد. شاخص‌ترین کارهای این حوزه، آثار ایشان بوده است. از نظرگاه‌های دیگر و با رویکردهای دیگر، می توان ایدئولوژی انقلاب اسلامی را در آثار ایشان پیگیری کرد.

 

وی تصریح کرد: از نظر هنری هم، آثار ایشان متحیر کننده است. روانی کلام ایشان و اینکه چطور چنین مفاهیم به این زیبایی و فصاحت و به نحوی که مخاطب عام هم خیلی ساده با آن ارتباط برقرار می‌کند در کلام ایشان نشسته است قابل توجه و تعمق است.

 

مدیر انتشارات شهرستان ادب در پایان گفت: قطعا یکی از بهترین و شاید بهترین نمونه سرودهای انقلابی و سرود در روزگار ما، آثار مرحوم سبزواری است. گاهی جوان ها به من می گویند که سرودی گفته‌اند و من به آن ها می گویم نخست آثار سبزواری را بخوانید و بهترین نمونه های این حوزه را ببینید و بعد در این زمینه کار کنید. در واقع مرحوم سبزواری الگوی بسیار روشنی پیش روی جوان تر‌ها ست.

 

 

 

 

 

منیع: پایگاه خبری حوزه هنری

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...