«علیرضا قزوه» دبیر هنری پنجمین جشنواره شعر انقلاب شد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۴


«علیرضا قزوه» دبیر هنری پنجمین جشنواره شعر انقلاب شد

علیرضا قزوه طی حکمی از سوی معاون هنری حوزه هنری به عنوان دبیر هنری پنجمین دوره جشنواره شعر انقلاب انتخاب و منصوب شد.

 

 

 

 

 

13910501000043_PhotoAراه‌نوا- فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری طی حکمی علیرضا قزوه شاعر و مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری را به عنوان دبیر هنری پنجمین دوره جشنواره شعر انقلاب انتخاب کرد.

 

در حکم صادره از سوی معاون هنری حوزه هنری چنین آمده است:
«جناب آقای علیرضا قزوه احتراماً، نظر به شایستگی های ارجمند و تجربه های ارزشمند و نقش و جایگاه درخشان جنابعالی در سپهر شعر انقلاب اسلامی؛ به موجب این حکم به عنوان دبیر هنری «پنجمین جشنواره شعر انقلاب» منصوب می‌شوید.

 

شعر انقلاب همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند؛ شعری است در خدمت عدالت و انسانیت، شعری است در خدمت وحدت و رفعت ملی و بالاخره شعری است در خدمت پیشرفت همه جانبه انسان‌سازی به معنای واقعی کلمه.

 

انشاء لله از رهگذر همت، تلاش و درایت جنابعالی و با قرار دادن تعریف مذکور از شعر انقلاب در پیشانی اهداف و موضوعات این جشنواره، گامی مؤثر در جهت معرفی، تقویت و اعتلای هرچه بیشتر شعر انقلاب برداشته شود.»

 

علیرضا قَزوه نویسنده و شاعر معاصر ایرانی است. او از جمله شاعران حوزه  انقلاب و دفاع مقدس شمرده می‌شود. از وی تا به حال مجموعه اشعار بسیاری منتشر شده است. قزوه از اردیبهشت 1392، مدیریت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری  را بر عهده گرفت، وی همچنین در دوره‌ای مسؤولیت صفحهٔ ادبی روزنامهٔ اطلاعات (بشنو از نی)، دبیری نخستین جشنواره بین المللی شعر فجر و رایزنی فرهنگی ایران در هندوستان را بر عهده داشت.

 

 

 

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...