هنر برجسته «موسیقی» است
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳


سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس

هنر برجسته «موسیقی» است

سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش موسیقی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، اظهار داشت: موسیقی یک هنر برجسته است که خیلی‌ها را به خودش جذب و جلب می‌کند. ما از این هنر نباید غافل بشویم اما در کشور کار اساسی در این بخش انجام نشده است.

 

 

 

 

13921021   000662_PhotoAراه‌نوا- سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش موسیقی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، اظهار داشت: موسیقی یک هنر برجسته است که خیلی‌ها را به خودش جذب و جلب می‌کند. ما از این هنر نباید غافل بشویم اما در کشور کار اساسی در این بخش انجام نشده است.

 

وی ضمن انتقاد از حوزه‌های علمیه گفت: در این بحث اول به حوزه علمیه انتقاد می‌کنم. حوزه با سرمایه‌گذاری در این بخش، باید نیروهایی را تربیت می‌کرد که اینها موسیقی را بشناسند بعد با مسائل فقهی هم تطبیق بدهند که موسیقی مطرب و موسیقی غیر مطرب کدام است.

 

وی ادامه داد: به طور کلی فقه می‌گوید موسیقی مطرب حرام است حال کدام موسیقی مطرب است یا کدام موسیقی غیر مطرب است را باید تشخیص داد. به طور مثال رادیو و تلویزیون موسیقی‌هایی را پخش می‌کند که خیلی از فقها و علمای ما می‌گویند حرام است. رسانه‌ها می‌گویند ما یک ملاکی برای خودمان داریم که این موسیقی حرام است. حوزه باید برای کارشناسی این بخش ورود پیدا کند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: همچنین در وزارت ارشاد باید یک سرمایه‌گذاری عظیمی برای موسیقی اسلامی و موسیقی سنتی ایرانی ایجاد کند. ضمن اینکه موسیقی‌های مطرب و غیر مطرب در این سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گیرد.

 

وی اضافه کرد: در این بخش واقعاً سرمایه‌گذاری نشده چون از این کار غفلت شده است موسیقی زیرزمینی به شدت در حال ترویج است. در خارج از کشور هم دارند برای مردم ما موسیقی تولید می‌کنند. الآن هم مردم از طریق اینترنت به راحتی می‌توانند به همه موسیقی‌ها دسترسی پیدا کنند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این بخش گفت: رهبری در این زمینه نظراتی دارند و تذکراتی داده‌اند. اگر مسئولان تذکر رهبری را اجرا می‌کردند خیلی از مسائل کنونی را نداشتیم که باعث نگرانی بشود.

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...