هزینه دشمنی با صهیونیست‎ها برای «راجر واترز»
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵


«حامیان مالی راجر واترز پشت او را خالی کردند»

هزینه دشمنی با صهیونیست‎ها برای «راجر واترز»

خواننده سرشناس گروه پینک فلوید که پیشنهاد تحریم فرهنگی رژیم صهیونیستی را داده بود، حالا در آستانه تور کنسرت هایش با دشمنی صهیونیست ها مواجه شده است.

 

 

Roger Waters, with another brickbat into the brawlراه‌نوا- در حالی که راجر واترز به دنبال اجرای گران قیمت ترین تور کنسرت‌هایش است، اسپانسر‌ها پشت او را خالی کرده‌اند تا این تور در هاله‌ای از ابهام فرو رود.

 

یکی از سرشناس‌ترین اسپانسرهای واترز، امریکن اکسپرس، که قرار بود حامی مالی اصلی تور آمریکای شمالی راجر واترز باشد از پرداخت چهار میلیون دلار تعهدش خودداری کرده است. این شرکت اخیرا اسپانسر فستیوال اولدچلا بود که در آن به جز واترز، افراد و گروه‌های سرشناس دیگری چون باب دیلن، پل مک کارتنی، نیل یانگ و رولینگ استونز هم به اجرای برنامه پرداختند.

 

راجر واترز در این فستیوال به جز حمایت مجدد از تحریم رژیم صهیونیستی، به سران این کشور گفت که دست از اشغال بکشند. او همین طور حرف‌هایی علیه دونالد ترامپ و دیوار مشهورش هم به زبان آورد. این صحبت‌ها خیلی‌ها را در نیویورک عصبانی کرده و امریکن اکسپرس هم دقیقا به همین دلیل در آستانه تور آمریکای شمالی واترز دست از حمایت او برداشته است.

 

یک منبع آگاه در این کمپانی رسماً اعلام کرده که شرکت امریکن اکسپرس به خاطر این که نمی خواهد بخشی از برنامه تحریم علیه رژیم صهیونیستی باشد، تصمیم گرفته که این تور را حمایت نکند.

 

اگرچه هنوز در این رابطه واترز یا نماینده او صحبتی نکرده اند اما سال گذشته این خواننده سرشناس گروه پینک فلوید حرف‌های تأمل برانگیزی را در مورد صنعت موسیقی به زبان آورده بود: «۱۰ سال است که من متهم به نازی بودن یا ضد یهود بودن متهم می شوم. صنعتی که من در آن کار می‌کنم حتی در برابر یک صدا (علیه رژیم صهیونیستی) هم سر سخت است. من با خیلی ها صحبت کرده‌ام و آنها به شدت می‌ترسند. اگر آنها علناً چیزی بگویند، دیگر شغلی نخواهند داشت. آنها نابود می‌شوند.»

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...