نگاه تازه به شعر استاد شهریار
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴


در كنگره بین المللی فرهنگ دینی و انقلابی

نگاه تازه به شعر استاد شهریار

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: كنگره بین المللی فرهنگ دینی و انقلابی در اشعار استاد شهریار تلاش خواهد كرد تا نگاه جدید از شهریار را به جامعه نمایان كند.

 

 

 

 

20141201094809cb-میلانیراه‌نوا- حسن میلانی در جمع خبرنگاران اظهار كرد: تحلیل زوایای اندیشه انقلاب و ارزشی، دینی و ولایی استاد شهریار و بازخوانی اشعار نغز و عرفانی این شاعر ایران و جهان امری ضروری است.

 

وی ادامه داد: این كنگره با تكیه بر تفكر دینی، انقلابی، اخلاقی و تربیتی استاد شهریار برگزار می‌شود.

 

رئیس حوزه هنری از آغاز فعالیت دبیرخانه كنگره بین المللی فرهنگ دینی و انقلابی در اشعار استاد شهریار خبر داد و گفت: دبیر خانه این كنگره با محوریت دبیرخانه علمی به منظور تاكید بر علمی بودن این همایش در محل حوزه هنری استان تشكیل یافته است.

 

میلانی با اشاره به اهداف برگزاری این كنگره اظهار كرد: بزرگداشت شخصیت دینی و انقلابی استاد شهریار، تاثیر شعر و ادبیات در شكل گیری شخصیت دینی استاد شهریار، اهمیت فرهنگ دینی و بومی و المان‌های به كار رفته در جهت صیانت از آن‌ها، الگوسازی مفاخر ارزشمند و فاخر در خصوص اشعار و زندگی استاد شهریار و… از جمله اهداف برگزاری این كنگره است.

 

وی تاكید كرد: متاسفانه جشنواره‌ها و همایش‌هایی كه تا به امروز در خصوص بزرگداشت استاد شهریار انجام شده است تنها بر تكیه بر ظواهر بوده است و ما تلاش می‌كنیم در برگزاری این كنگره از دریچه جدیدی به شهریار نگاه شود.

 

 

كنگره بین المللی فرهنگ دینی و انقلابی در اشعار استاد شهریار ۲۷ شهریورماه هم زمان با روز ملی شعر و ادب در تبریز برگزار می‌شود.

 

 

 

 

منبع: پایگاه خبری حوزه هنری

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...