فرصت انتشار یک مجموعه اثر برای برگزیدگان
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳


دبیر سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره:

فرصت انتشار یک مجموعه اثر برای برگزیدگان

مدیر دفتر ترانه و سرود حوزه هنری گفت: در سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره به نفر برگزیده در بخش داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک و نوجوان و شعر کودک و نوجوان و نفرات برگزیده در بخش شعر نو، شعر کلاسیک و ترانه و سرود فرصت انتشار یک مجموعه اثر توسط انتشارات سوره مهر اعطا می‌‌شود.

 

 

 

 

biabanaki_179312راه‌نوا- سعید بیابانکی دبیر سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره درباره برگزاری این دوره جشنواره، گفت: پس از بررسی‌هایی که پیش از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که بسیاری از کسانی که در دوره‌های پیشین جشنواره شرکت داشتند، تنها برای دریافت جایزه در این مراسم حاضر می‌شدند و برای نفس جشنواره و حضور در کارگاه‌ها و ارتباط با اساتید نبوده است و بسیاری از آن ها، قبل از شروع جشنواره به مسئولان برگزاری می گفتند در صورتی که برگزیده شده اند به مراسم بیایند و در غیر این صورت در جشنواره حضور نخواهند داشت.


وی ادامه داد: ممکن است جایزه دادن در کوتاه مدت فایده مادی داشته باشد، اما در بلند مدت فایده معنوی نخواهد داشت و به همین دلایل تصمیم گرفته شد بخش جایزه از این جشنواره حذف شود و تمام کسانی که در بخش پایانی راه پیدا می کنند، هدیه و یا حق التالیف آثارشان را دریافت کنند تا انگیزه‌شان برای حضور در جشنواره تقویت شود. بنابر این تصمیم؛ به کلیه راه یافتگان مرحله پایانی جشنواره در صورت حضور و شرکت در کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی علاوه بر کمک هزینه ایاب و ذهاب مبلغ ۵ میلیون ریال تعلق خواهد گرفت.


بیابانکی با اشاره به چگونگی برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره شعر و داستان جوان سوره گفت: امسال در افتتاحیه و اختتامیه جشنواره شعر و داستان جوان سوره شعرخوانی و نقد و بررسی آثار را خواهیم داشت. در کارگاه های آموزشی که در دو روز برگزار می شود نیز اساتید ادبیات در بخش های مختلف به سخنرانی و نقد و بررسی آثار و گفت و گو با علاقه مندان می نشینند.


وی همچنین خاطرنشان کرد: موضوع فراخوان جشنواره نیز آزاد اعلام شده است، اما طبیعتا موضوعاتی که در حیطه مفاهیم ارزشی می گنجند، در شرایطی برابر، از اولویت بیشتری برخوردارند و به طور مثال برای کل آثار سقف امتیازات 80 در نظر گرفته شده است، اما 20 امتیاز بیشتر برای ارزشی و منطبق بودن آثار با معیارهای مدنظر حوزه هنری نیز قرار داده ایم.


مدیر دفتر ترانه و سرود حوزه هنری گفت: در سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره به نفر برگزیده در بخش داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک و نوجوان و شعر کودک و نوجوان و نفرات برگزیده در بخش شعر نو، شعر کلاسیک و ترانه و سرود فرصت انتشار یک مجموعه اثر توسط انتشارات سوره مهر اعطا می‌‌شود.


گفتنی است سیزدهمین دوره جشنواره شعر و داستان جوان سوره در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و با هدف کشف و پرورش استعدادهای جوان اردبیهشت ۹۴ در استان قزوین برگزار می‌شود.

 

 

 

منبع: پایگاه خبری حوزه‌هنری

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...