سیاستگذاران جشنواره موسیقی نواحی جلسه می‌گذارند
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۴


برای انتخاب دبیر جشنواره

سیاستگذاران جشنواره موسیقی نواحی جلسه می‌گذارند

دبیر اجرایی جشنواره موسیقی نواحی ایران از برگزاری قریب الوقوع جلسه شورای سیاستگذاری این دوره از جشنواره در تهران برای انتخاب دبیر جشنواره خبر داد.

 

 

 

 

1732437راه‌نوا- فرشید فلاح دبیر اجرایی جشنواره موسیقی نواحی ایران در گفتگویی ضمن اعلام این خبر افزود: بعد از استعفای مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکاتباتی با آقای طالبی سرپرست جدید این نهاد داشتم که مبنای آن انتخاب دبیر جدید این دوره از جشنواره بود. تا پیش از استعفای پیروز ارجمند مدیر وقت دفتر موسیقی، وی عهده دار سمت دبیر محتوایی جشنواره موسیقی نواحی بود که با توجه به استعفایش عملا این موضوع منتفی شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: طبق آخرین اطلاعاتی که دارم بنا بر این شده که طی روزهای آینده جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره در تهران با حضور معاون هنری وزیر ارشاد، سرپرست دفتر موسیقی و تعدادی از هنرمندان برگزار شود که بر اساس آن نیز دبیر محتوایی جشنواره انتخاب خواهد شد. موضوع انتخاب دبیر علمی یا محتوایی جشنواره در حوزه اختیارات ما نیست که بخواهیم نسبت به آن تصمیم گیری کنیم. آنچه در اختیار ما است موضوع اجرایی جشنواره است که طبق تاریخ از پیش تعیین شده، یعنی آبان ماه امسال به میزبانی استان کرمان برگزار می شود.

 

وی درباره حضور محمدرضا درویشی به عنوان دبیر این دوره از جشنواره نیز توضیح داد: نام استاد درویشی همواره در هر رویدادی که مرتبط با موسیقی نواحی باشد زینت بخش و افزاینده بار محتوایی آن رویداد خواهد بود. همه هنرمندان و فعالان موسیقی نواحی نیز دوست دارند از حضور این هنرمند ارزشمند حوزه موسیقی و تجربیات وی استفاده کنند اما اینکه چه کسی قرار است به عنوان دبیر جشنواره نهم موسیقی نواحی مشغول به فعالیت شود منوط به جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره و تصمیمات آقایان مرادخانی و طالبی است.

 

جشنواره موسیقی نواحی ایران از جمله جشنواره های تاثیرگذار و با اهمیت حوزه موسیقی کشور است که طی سال های اخیر با فراز و نشیب های زیادی همراه بود. آخرین دوره برگزاری این جشنواره به اردیبهشت ماه سال ۹۲ بازمی گردد که در آن دوره و در روزهای پایانی دولت دهم با دبیری بهمن کاظمی در شکل و شمایلی بسیار کوچک و کم سر و صدا همزمان در تهران و کرمان برگزار شد.

 

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...