دومین سوگواره موسیقی محرم در تبریز برگزار می‌شود
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۵


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد

دومین سوگواره موسیقی محرم در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری دومین سوگواره موسیقی محرم در آذر ماه سال‌جاری در تبریز خبر داد.

 

 

۶۴۲eed4d5c344522865b44577a014cb2راه‌نوا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری دومین سوگواره موسیقی محرم در آذر ماه سال‌جاری در تبریز خبر داد.  

 

محمد محمدپور اظهار داشت: به منظور نمایش جلوه‌های معنوی و حضور پرشور و همراهی و همدلی هنرمندان موسیقی استان با پیام‌ها و آموزه‌های نهضت عظیم عاشورا، دومین سوگواره موسیقی محرم آذرماه سال‌جاری در تبریز برگزار می‌شود. 

 

وی، به کارگیری هر چه بیشتر هنر موسیقی در ترویج مفاهیم و ارزش‌های ملی و مذهبی در جامعه، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان موسیقی و توجه هر بیشتر جوانان به مضامین مذهبی در موسیقی و شناسایی استعدادهای جوان در صیانت از فرهنگ و هنر بومی و اصیل منطقه، مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه، ایجاد زمینه برای گرایش جوانان به سوی هنر و موسیقی آئینی- مذهبی و گسترش زمینه‌های فرهنگی بین شهروندان را از اهم اهداف برگزاری این سوگواره برشمرد.

محمدپور با بیان اینکه سوگواره یاد شده در ۲ بخش گروه‌نوازی و آهنگسازی برگزار شده و همه­ ژانرهای موسیقی و تمام سنین قابلیت پذیرش در این سوگواره را دارا هستند، افزود: در بخش آهنگ‌سازی، علاوه بر ارائه پارتیتورِ اجرا، اثر باید قابلیت اجرا در صحنه را داشته باشد.

 

 

محمدپور خاطرنشان کرد: براساس این گزارش شرکت‌کنندگان در هر دو بخش گروهی و آهنگ‌سازی می‌توانند اثر خود را به صورت CD/DVD تصویری با کیفیت مناسب تا پنجم آبان ماه ۱۳۹۵ به دبیرخانه سوگواره واقع در تبریز، بلوار ۲۹ بهمن، بالاتر از بیمارستان ۲۹ بهمن، مجتمع فرهنگی و هنری تبریز، طبقه دوم، دفتر انجمن موسیقی آذربایجان شرقی ارسال کنند.

 

 

 

 

 

 

منبع: فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...