برگزاری محفل شعر آئینی در جشنواره فجر ضروری است
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳


علی محمد مودب:

برگزاری محفل شعر آئینی در جشنواره فجر ضروری است

با توجه به کمیت و کیفیت اتفاقی که پس از انقلاب در شعر مذهبی افتاده است، باید این دوران را دوران رشد شعر مذهبی بدانیم و جا دارد که از این به بعد، در همه محافل شعرخوانی جشنواره شعر فجر در سال‌های آتی، یک محفل، صرفا محفل شعر مذهبی و آئینی باشد

 

 

 

 

AliMohammad Moaddabراه‌نوا-  علی محمد مودب، شاعر و دبیر محفل شعرخوانی نهمین جشنواره شعر فجر در قم در خصوص برگزاری محفل شعر قم اظهار داشت: با آغاز ایام فاطمیه، آخرین محفل شعرخوانی جشنواره شعر فجر در قم با موضوع شعر آئینی برگزار می شود.

 

وی افزود: توفیق الهی ماست که بتوانیم در این محفل در خدمت شاعران آئینی و اهل بیتی باشیم و همچنان که حسن مطلع محافل شعرخوانی این دوره از جشنواره بین المللی شعر فجر در مشهد مقدس و در جوار حرم ملکوتی امام رضا برگزار شد، امیدواریم برگزاری این محفل در شهر قم و در جوار حرم حضرت معصومه حسن ختامی بر محافل نهمین دوره از جشنواره بین المللی شعر فجر باشد.

 

دبیر محفل شعرخوانی قم با بیان این که شاعران وامدار اهل بیت هستند، تصریح کرد: سالهاست که شاعران از سرچشمه معارف اهل بیت سیراب شده اند و از اندیشه‌ها و شخصیت اهل بیت برای خلق آثار ادبی الهام گرفته‌اند. با توجه به این نکته و آغاز ایام فاطمیه محفل قم با محوریت شعر آئینی برگزار خواهد شد.

 

مودب خاطرنشان کرد: در محفل شعرخوانی قم برجستگان شعر آئینی و شاعرانی که در حوزه های دیگر به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند، حضور دارند و البته در این جلسه صرفا اشعار آئینی‌شان را خواهند خواند.

 

این فعال حوزه شعر گفت: پدیده شعر آئینی با جمهوری اسلامی نسبت عمیقی دارد. این حجم از شعر آئینی بعد از انقلاب، بی سابقه است و البته همه این اتفاقات هم به برکت وقوع انقلاب اسلامی است. این که توجه شاعران به معارف اهل بیت و تاریخ و حوادث مرتبط با اهل بیت معطوف شده است، از جمله مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه شعر محسوب می‌شود.

 

وی تاکید کرد: با توجه به کمیت و کیفیت اتفاقی که پس از انقلاب در شعر مذهبی افتاده است، باید این دوران را دوران رشد شعر مذهبی بدانیم و جا دارد که از این به بعد، در همه محافل شعرخوانی جشنواره شعر فجر در سال‌های آتی، یک محفل، صرفا محفل شعر مذهبی و آئینی باشد.

 

مودب در پایان افزود: در این محفل شاعرانی چون استاد محمدعلی مجاهدی، محمدرضا طهماسبی، میلاد عرفانپور، سیداکبر میرجعفری، سیدابوالقاسم حسینی ژرفا، محمدحسین نعمتی، علی داوودی، علی سلیمانی، مسعود دیانی، وحیده گرجی به خواندن آثارشان خواهند پرداخت؛ همچنین ورود همه علاقه مندان به شعر آئینی و شعر اهل بیتی آزاد است و از همینجا از همه علاقه مندان دعوت می‌کنیم در این محفل حضور داشته باشند.

 

 

محفل شعر قم روز سه شنبه 15 اسفند ماه در تالار شهید آوینیِ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قم به آدرس قم، خیابان جمهوری برگزار شد.

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...