اجرای شکرانه نعمت مردم گیل و دیلم در اکسپو میلان
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴


توسط گروه «دیلمون» اجرا می‌شود

اجرای شکرانه نعمت مردم گیل و دیلم در اکسپو میلان

آئین شکرانه نعمت مردم گیل و دیلم به همراه موسیقی محلی این منطقه در اکسپو 2015 میلان ایتالیا اجرا می‌شود.

 

 

13940227000499_PhotoA

راه نوا| گروه «دیلمون» در آئین شکرانه نعمت که در واقع جشن خرمن بوده و مجموعه فعالیت‌های به بار نشستن محصول برنج را به نمایش می‌گذارد، میزبان مخاطبان نمایشگاه میلان می‌شود.

ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان با اجرای سه نمایش آئینی از ساکنان کوهپایه‌های البرز و مردمان گیل و دیلم میزبان مخاطبان خواهد بود.

«عروس گوله» آئینی در مردم گیلک است که در آن دیو به نماد زمستان و عروس به نماد بهار با هم مبارزه کرده و به کمک مردم، دیو شکست می‌خورد. این نمایش آئینی نیز توسط گروه «دیلمون» در اکسپو 2015 میلان به روی صحنه می‌رود.

علاوه بر «عروس گوله» نمایش «رابه چره» و آئین آفتاب‌خواهی و باران‌خواهی گیلان که نشان از تلاش انسان برای شناخت راه‌های هموارکردن مسیر زندگی خویش است، در میلان اجرا می‌شود.

این نمایش‌های ایرانی را موسیقی محلی که برای مردم گیل و دیلم همچون سایر مناطق ایران جزئی از زندگی آنهاست، همراهی خواهد کرد.

همچنین گروه دیلمون در اکسپو 2015 میلان با شادیانه‌های گیلان که موسیقی محلی مردم گیل و دیلم است با همراهی سازهای کرنا، کمانچه، نقاره، دایره، سرنا و سنتور، زندگی جاری مردمان گیلان را برای مخاطبان بازگو می‌کند.

به همت موسسه توسعه هنرهای معاصر و کمیته فرهنگ و هنر اکسپوی 2015 میلان، 12 گروه موسیقی نواحی کشورمان، موسیقی محلی، حرکات و آیین‌های نمایشی را برای معرفی آداب و رسوم و موسیقی خود در مدت برگزاری این اکسپو به اجرا درمی‌آورند.

اکسپو 2015 میلان با موضوع «تغذیه زمین، انرژی برای حیات» از 11 اردیبهشت ماه تا 9 آبان ماه سال 1394 در شهر میلان ایتالیا برگزار شده و 145 کشور در این رویداد جهانی شرکت دارند.

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...