صدای محکم حامدزمانی غرور مردم ایران را تقویت کرد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲


گفت‌و‌گو با محسن صفایی‌‌فرد پیرامون قطعه «مرگ بر آمریکا»

صدای محکم حامدزمانی غرور مردم ایران را تقویت کرد

چند سالی است که واحد موسیقی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در حوزه های موسیقی سیاسی و اجتماعی وارد شده و گام‌های بلند و محکمی برداشته‌است. محسن صفایی فرد مسئول واحد موسیقی دفتر مطالعات است که با او پیرامون آخرین اثر واحدموسیقی «مرگ بر آمریکا» به گفتگو نشستیم.

 

غافلگیر شدیم
باشگاه ترانه و موسیقی راه تولید کننده اثر پرمخاطب «مرگ بر آمریکا» با صدای حامد زمانی و شعر دکتر مهدی سیار بود. البته این اولین کار ما نبود و ما با حامد زمانی چندین اثر با نام تحریم، قلاده های طلا، آرمیتا، پرواز رونمایی کرده ابم. باید اعتراف کرد که نتیجه و بازخورد این آثار خیلی غافلگیر کننده بود و البته حاصل چند سال تلاش و کار تحقیقاتی بود که بر اساس گزارش سایت های مختلف قطعه مرگ برآمریکا سه تا پنج هزار بار دانلود شده است.

 

آخرین تولیدات باشگاه ترانه و موسیقی راه
اثر دیگری هم در آینده ای نزدیک با موضوع 16آذر و روز دانشجو در دست تهیه داریم و قطعه بعدی انشاالله با موضوع شهادت استاد شهریاری خواهد بود.
و اما در این فرصت می خواهم اطلاع بدهم که سایت www.rahmusic.ir را اخیرا افتتاح کردیم و طی فراخوانی از آهنگساز، شاعر و خوانندگان انقلاب که نمونه کاری دارند، دعوت کرده ایم که با ما ارتباط بر قرار کنند تا برای آثار بعدی و برنامه های کوتاه و بلند مدت کانون شعر و موسیقی راه همکاری داشته باشیم که این فراخوان هم «فریاد بیداری» نام گرفت.

 

اعلام فراخوان برای جذب خواننده، آهنگساز و شاعر
بر اساس رصد خلاءهای که در فضای موسیقی انجام می دهیم. مثلا ما سالهاست که ما داغ پرواز بی بازگشت 655 ایرباس را داریم اما موسیقی مرهمی برای این داغ تولید نشده است. و سوژه هایی از این جنس که زیاد وجود دارد و دلمشغول هایی که مردم عزیز ما با آنها درگیر هستند. و راه دوم بر اساس تهدید های بازار موجود موسیقی.

 

بر اساس نیاز مردم موسیقی می‌سازیم
عرف کارهایی که در واحد ما ساخته می شود بر اساس نیازهایی است که مردم در جامعه نیازمند آن هستند و علت موفقیت هم همین است. رسانه های ما برای قطعه موسیقی تنها سایت های خبری، فرهنگی و هنری هستند و صداوسیما که در قالب کلیپ قطعات را پخش می کند. البته فکر می کنم در زمینه رسانه کمی غفلت کردیم و من از شما خواهش می کنم که جستجو کنید که چرا قطعه مرگ بر آمریکا اینطور موفق شنیده شد؟ از اساتید موسیقی و جامعه شناسان باید بپرسید.

 

منبع: فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...