رونمایی از سردیس دو شاعر انقلابی+عکس
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۵


در نمایشگاه‌های تجسمی هفته هنر انقلاب اسلامی؛

رونمایی از سردیس دو شاعر انقلابی+عکس

در دومین روز هفته هنر انقلاب اسلامی، عصر امروز طی مراسمی با حضور مدیران حوزه هنری نمایشگاه‌های تجسمی هفته هنر انقلاب اسلامی افتتاح و از سردیس قیصر امین‌پور و طاهره صفارزاده دو چهره شاخص فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی رونمایی شد.

 

 

 

 

IMG08431315راه‌نوا- گشایش نمایشگاه‌های تخصصی هنرهای تجسمی هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور دکتر محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری و دکتر فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری ساعت ۱۷ با افتتاح نمایشگاه «ستاره‌های جاویدان» شروع شد.
 

این نمایشگاه به همت خانه عکاسان ایران با نمایش عکس‌هایی از نبرد نیروهای مقاومت و مقابله با گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه گشایش یافته است و در روزهای هفته هنر انقلاب اسلامی میزبان علاقه‌مندان است.

 

بنا بر این گزارش، عصر امروز همچنین در نگارخانه ابوالفضل عالی حوزه هنری، مجموعه کاریکاتورهای مسعود شجاعی‌طباطبایی با مضامین انقلابی افتتاح شد.

 

در این مراسم عبدالحمید قره‌داغی دبیر اجرایی هفته هنر انقلاب اسلامی، ناصر فیض، احسان باقری و جمعی دیگر از هنرمندان حوزه‌های مختلف حضور داشتند.

 

در ادامه، مراسم رونمایی از دو سردیس «طاهره صفارزاده» شاعر، پژوهشگر و مترجم قرآن و «قیصر امین‌پور» نویسنده و شاعر به عنوان دو چهره ماندگار فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی توسط  محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری، مرتضی گودرزی دیباج مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و محمد ابراهیم ابراهیمی هنرمند مجسمه‌ساز در نگارخانه ابوالفضل عالی انجام شد و سپس، مدیران حوزه هنری به همراه هنرمندان حوزه‌های مختلف، گنجیه هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی را افتتاح کردند. این گنجینه دربرگیرنده آثاری در رشته هایی همچون نقاشی، گرافیک، خوش‌نویسی، مجسمه‌سازی و نگارگری و با مضمون انقلاب اسلامی است که در فضایی با نام گنجینه هنر انقلاب در معرض نمایش مخاطبان و مهمانان ویژه حوزه هنری در روزهای برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

 

هفته هنر انقلاب اسلامی از ۲۰ تا ۲۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۵ با معرفی چهره سال هنر انقلاب در حوزه هنری برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...