سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴


28 و 29 اردیبهشت در قزوین برگزار می‌شود

سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره

علی قربانی، مدیر مركز محافل و جشنواره های حوزه هنری، گفت: طی دو روز برگزاری جشنواره، كارگاه‌های شعر و داستان كودك و نوجوان و بزرگسال با حضور اساتید و داوران برگزار می‌شود.

 

 

 

 

20150419104655cb-up_2b16cbd608d7895ab9cf2acc237a2584راه‌نوا-  علی قربانی مدیر مركز محافل و جشنواره های حوزه هنری در رابطه با زمان سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره اعلام كرد: طبق رایزنی های انجام شده با مسئولان فرهنگی و هنری استان  28  و 29 اردیبهشت ماه سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره در قزوین برگزار می شود.

 

وی در این رابطه عنوان كرد: با توجه به هم زمانی برنامه قبلی با برگزاری نمایشگاه بین المللی كتاب تهران تصمیم بر آن شد تا برای استفاده حداكثری از ظرفیت رسانه های خبری و حضور هنرمندان در جشنواره زمان آن به بعد از نمایشگاه كتاب موكول شود.

 

قربانی با اشاره به برگزاری برنامه عصر داستان در حاشیه جشنواره در خصوص دیگر برنامه ها اعلام كرد:  قرار است طی این دو روز كارگاه های شعر و داستان كودك و نوجوان و بزرگسال با حضور اساتید و داوران، شب شعر و همچنین بازدید از ابنیه و اماكن تاریخی فرهنگی شهر قزوین را داشته باشیم.

 

مدیر مركز محافل و جشنواره های حوزه هنری افزود: قصد داریم طبق دوره های پیشین جشنواره از پیش كسوتان ادبی استانِ میزبان تقدیر به عمل آوریم كه در اختتامیه شاهد این آیین خواهیم بود.

 

وی با بیان اینكه سالن هایی كه برای برگزاری مراسم جشنواره در اختیار حوزه هنری است با محدودیت رو به رو است، عنوان كرد: برای این منظور با رئیس دانشكده ادبیات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین جلسه ای داشتیم تا از ظرفیت سالن های آن ها استفاده كنیم كه به علت پاره ای مشكلات هنوز در خصوص تأمین مكان به نتیجه قطعی نرسیده ایم.

 

موضوع سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان «سوره» آزاد است اما در شرایط برابر آثاری كه با محورهای «ارزش‌های دینی»، «انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»، «خانواده الگوی ایرانی اسلامی»، «بیداری و اخوت اسلامی» باشند، از اولویت انتخاب برخوردارند.

 

سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره در بخش های داستان كوتاه بزرگسال، داستان كوتاه كودك و نوجوان، شعر كودك و نوجوان، شعر نو (نیمایی و آزاد)، شعر كلاسیك، ترانه و سرود 28و 29 اردیبهشت 1394 در استان قزوین برگزار می شود.

 

 

 

 

منبع: پایگاه خبری حوزه‌هنری

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...