سه عنوان کتاب از آثار «شهانقی» فولکلورشناس آذربایجانی
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴


توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

سه عنوان کتاب از آثار «شهانقی» فولکلورشناس آذربایجانی

سه عنوان کتاب از آثار فولکلورشناس آذربایجانی «دکتر حمید سفیدگر شهانقی» به صورت همزمان توسط سوره مهر منتشر شد.

 

 

 

 

13940318000450_PhotoAراه‌نوا- کتاب های «موسیقی عاشیق های آذربایجان»، «نوازش های کودکان ایران» و «لالایی های کودکان ایران» عناوین کتاب های تازه منتشر شدۀ حمید سفیدگر شهانقی است.

 

کتاب پژوهشی «موسیقی عاشیق های آذربایجان» در سه فصل با موضوعات «کلیات هنر عاشیقی»،‌ «ادبیات عاشیقی» و «موسیقی عاشیقی» منتشر شده است. در این کتاب ریشه های تاریخی و فرهنگی موسیقی عاشیقی و فرایند شکل گیری و تکامل آن در طول زمان بررسی شده است.

 

کتاب «نوازش های کودکان ایران» که برای اولین بار در کشور به زیور چاپ آراسته شده است، در سه بخش نوازش‌های کودکانه تنظیم شده است.

 

کتاب «لالایی های کودکان ایران» کتاب دیگر دکتر حمید سفیدگر شهانقی است. سفیدگر در مقدمه این کتاب نوشته است: مدتها است که دیگر مادران جوان این سرزمین لالایی نمی‌خوانند، چرایی این مساله هر چه که باشد ثمره‌ آن محروم کردن کودکان از این ترانه‌های شیرین و مهرآمیز و آهنگ‌ها و ملودی‌های زیبای آنهاست.

 

ترانه‌ها و آهنگ‌هایی که همراه با بهترین و خالصانه‌ترین احساسات بشری خوانده می‌شوند، زمزمه‌های موسیقایی آشنا که تا آخر عمر در یاد و خاطره‌ شنوندگان جای گرفته و بیش از هر ترانه و آهنگی دل و جانشان را به ترنم وا می‌دارد.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...