رادمنش باعث شد راه موسیقی حماسی ما رشد بیشتری کند
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵


بزرگداشت آهنگساز «خلبانان» در فرهنگسرای شفق

رادمنش باعث شد راه موسیقی حماسی ما رشد بیشتری کند

مراسم بزرگداشت بابک رادمنش آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان دوشنبه ۱۵ آذرماه با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان در فرهنگسرای شفق تهران برگزار شد.

 

 

bozorgdasht-babak-radmanesh-19راه‌نوا- مراسم بزرگداشت استاد بابک رادمنش آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان دوشنبه ۱۵ آذرماه با حضور هنرمندانی چون سیدمحمد میرزمانی، محمد گلریز، محمد اصفهانی، حسین خواجه امیری (ایرج)، بهروز صفاریان، محمدعلی قدمی، پدرام کشتکار، جمشید نجفی، علی چراغی، رشید وطن دوست، نادر گلچین، رضا ناجی، بیوک میرزایی، عبدالجبار کاکایی و دیگر هنرمندان و دوستداران عرصه موسیقی شامگاه ۱۵ آذرماه در فرهنگسرای شفق برگزار شد.

 

محمد گلریز خواننده موسیقی انقلابی کشورمان در ابتدای این برنامه بیان کرد: خوشحالم که بعد از سال‌های سال برای تجلیل از هنرمند گرانقدر کشورمان که حق زیادی به گردن موسیقی ما دارد، گرد هم آمدیم. به هر صورت اوایل انقلاب که جو ترور و وحشت از جانب عوامل بازمانده طاغوت انجام می شد، بابک رادمنش از جمله هنرمندانی بود که جسارت می‌کرد و آهنگ‌های مختلف می‌ساخت. او باعث شد که راه موسیقی حماسی ما رشد بیشتری کند.

 

 وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های شخصیتی بابک رادمنش این بود که وی حتماً باید شخصیت کسی را که می‌خواهد آهنگ بخواند، ببیند و متناسب با او آهنگ بسازد که به نظر من همین موضوع باعث ماندگاری آثار آهنگسازی است که با رادمنش همکاری داشته است. او از جمله هنرمندانی است که در عرصه بین المللی هم حق به سزایی دارد کما اینکه فرزند گرامی او سامی یوسف خدمات بسیار در حوزه موسیقی ارزشی انجام داده است، موسیقی که به اعتقاد من در حق آن اجحاف شده است.  بسیاری از متدینین بودند که قبل از انقلاب موسیقی گوش نمی‌دادند اما بعد از انقلاب با موسیقی‌های ارزشی به سمت موسیقی آمدند. من گاهی آهنگ‌هایی را که می‌شنوم از اینکه سرمایه عظیم ایرانی این‌گونه در حال از دست رفتن است، متأثر می‌شوم. بنابراین  باید به این موسیقی ایرانی پرداخت تا راه موسیقی برایمان در جهان باز شود.

 

 بهروز صفاریان آهنگساز با سابقه موسیقی پاپ نیز در بخش دیگری از این مراسم بزرگداشت بیان کرد: بابک رادمنش از جمله هنرمندانی است که با گذشت سال ها از فعالیت های وی در عرصه موسیقی اما همچنان آثار ارزشمندی دارد. وی در جنبه های مختلف موسیقی به ایفای نقش پرداخته که از پس هر کدام به خوبی برآمده است. سامی یوسف فرزند او نیز از افتخاراتی است که شاهد ایفای نقش او در سطوح بین المللی هستیم. رادمنش هنرمندی است که توانایی بسیار زیادی در عرصه هنر دارد اما امیدوارم روزی برسد که هنر موسیقی را به عنوان هنر اول به گوش تمام جهان برسانیم.

 

ابوالفضل صادقی‌نژاد مسئول واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز در این برنامه گفت: از اینکه امشب در جمع بزرگان موسیقی حضور دارم، بسیار خرسندم. آشنایی من با رادمنش یا همان فیروز برنجان به سال ۵۰ باز می گردد. آن زمان خیلی سخت بود که انسانی هنرمند و مطرح باشد، اما پاک و سالم زندگی کند.  اما وی  یکی از تأثیرگذارترین شاعران و آهنگسازان بعد از انقلاب بود که  به اعتقاد من بر آمده از زندگی سالم، پاک و ریشه درست داشتن است و ثمره‌اش هم سامی یوسف می‌شود. البته بخش اعظمی از آن هم بر می‌گردد به همسر خوب ایشان که توانست یک مرد موفق این‌چنین بسازد.

 

اجرای قطعه موسیقایی به آهنگسازی بابک راد منش و خوانندگی رشید وطن دوست، اجرای قطعه «سلاح را برگیرید» به خوانندگی محمد علی قدمی، اجرای قطعه «خلبانان» به خوانندگی جمشید نجفی از جمله بخش های دیگر مراسم بزرگداشت بابک رادمنش بود. این در حالی است که در بخش پایانی برنامه پیام تقدیر رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در حضور هنرمندان پیشکسوت به رادمنش ابلاغ شد.

 

در ادامه می‌توانید گزارشی تصویری از این مراسم را در «راه‌نوا» مشاهده نمایید.

 

bozorgdasht-babak-radmanesh-26

 

bozorgdasht-babak-radmanesh-22

bozorgdasht-babak-radmanesh-54

bozorgdasht-babak-radmanesh-19

bozorgdasht-babak-radmanesh-47

 

bozorgdasht-babak-radmanesh-10

bozorgdasht-babak-radmanesh-78

bozorgdasht-babak-radmanesh-79

bozorgdasht-babak-radmanesh-83

bozorgdasht-babak-radmanesh-75

bozorgdasht-babak-radmanesh-67

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...