حضور شهدای غواص، خون تازه‌ای در رگ شعر مقاومت به جریان می‌اندازد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴


علی محمد مودب:

حضور شهدای غواص، خون تازه‌ای در رگ شعر مقاومت به جریان می‌اندازد

علی‌محمد مودب، شاعر، گفت: امیدواریم با خاك‌سپاری دو شهید عزیز در حوزه هنری، گام تازه‌ای در مسیر هنر ایثار و مقاومت برداشته شود و حال و هوای حوزه هنریِ سال‌های جنگ تحمیلی دوباره زنده شود.

 

 

 

 

179648_180راه‌نوا– علی محمد مودب، شاعر و رئیس موسسه شهرستان ادب، در آستانه تشییع و خاك‌سپاری دو شهید غواص در حوزه هنری گفت: قطعا تدفین دو شهید غواص عزیز كشورمان در حوزه هنری مایه خیر و بركت در این مركز هنری و فرهنگی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: ان‌شا‌ءالله به بركت خون این دو شهید بزرگوار خون تازه‌ای در رگ شعر مقاومت و ایثار جریان پیدا كند؛ چون اصولا شعر مقاومت و دفاع مقدس ما مدیون مجاهدت این مجاهدان و رزمندگان بوده است و حضور این دو شهید را در حوزه هنری باید به فال نیك گرفت.

 

رئیس موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب با تاكید بر اینكه حوزه هنری از ابتدای انقلاب در زمینه شعر مقاومت كار كرده است و همواره در كنار رزمندگان بوده است، اظهار كرد: در سال‌های اخیر هم آثار بسیار خوبی توسط حوزه هنری در زمینه‌های روایت دفاع و تاریخ شفاهی تولید شده است و این نهاد همواره به عنوان یك پایگاه در این زمینه عمل كرده است. 

 

مودب افزود: امیدواریم با خاك‌سپاری این دو شهید عزیز در حوزه هنری، این نهاد گام تازه‌ای را در مسیر همه رشته‌های هنری و ادبیات ایثار و مقاومت بردارد و بتواند حال و هوای حوزه هنری در سال‌های مقاومت و جنگ تحمیلی را دوباره زنده كند.

 

این شاعر خاطرنشان كرد: حوزه هنری برای بسیاری از هنرمندان یادآور دوران آرمانی هنر در زمان جنگ تحمیلی است و حضور شهیدان در حوزه هنری می‌تواند باعث زنده شدن دوباره آرمان‌های شهدا از طریق هنر و ادبیات باشد.

 

وی با بیان اینكه بهترین چیزی كه آدمی در این دنیا می‌تواند داشته باشد، «ذكر» است، افزود: ما در معارفمان مامور به ذكر و تذكر شده‌ایم و سفارش زیادی شده تا از اولیا و بزرگان و اوصیا یاد كنیم. شهدا جزو كسانی هستند كه ما مامور به ذكر آن‌ها هستیم. ان‌شا‌ءالله حضور این دو شهید در حوزه هنری برای هنرمندان اهل ذكر و اهل دل سودمند افتد و درون‌مایه‌ای باشد تا آثار تاثیرگذار و هنرمندانه‌ای در راستای ارزش‌هایی كه این شهدا حاملان آن‌ها هستند خلق گردد.

 

پیكر پاك دو شهید از شهدای غواص عملیات كربلای 4 روز سه‌شنبه 20 مردادماه مصادف با روز شهادت امام جعفر صادق(ع) از مقابل مسجد امام صادق(ع) در میدان فلسطین به سمت حوزه هنری انقلاب اسلامی تشییع خواهد شد و در مقابل مسجد آیت‌الله خامنه‌ای حوزه هنری به خاك سپرده می‌شود.

 

 

 

 

منبع: پایگاه خبری حوزه هنری

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...