افتتاحیه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۵


اعلام برگزیدگان بخش نماهنگ؛

افتتاحیه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار

هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار از ساعت ۱۸:۳۰ در سینما فلسطین تهران با حضور خانواده های شهدای مدافع حرم و عموم مردم افتتاح شد. به گزارش «روابط عمومی جشنواره فیلم عمار» در ابندای این مراسم فرزند شهید آژند آیاتی از قرآن را قرائت کرد و سپس کلیپی با عنوان «سلام جشنواره» برای حاضران در سالن همایش نمایش داده شد.

 

ammar07-2-326x220راه‌نوا- هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار از ساعت ۱۸:۳۰ در سینما فلسطین تهران با حضور خانواده های شهدای مدافع حرم و عموم مردم افتتاح شد.

 

به گزارش «روابط عمومی جشنواره فیلم عمار» در ابندای این مراسم فرزند شهید آژند آیاتی از قرآن را قرائت کرد و سپس کلیپی با عنوان «سلام جشنواره» برای حاضران در سالن همایش نمایش داده شد.

در بخش بعدی برنامه نادر طالب زاده دبیر هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی، گفت: 

 

 

طالب زاده: انقلاب اسلامی را باید با زبان هنر کمک کرد

نادر طالب زاده، با بیان این که خدا را شاکریم که فرهنگ فیلمسازی میان جوانان متعهد انقلاب اسلامی توسط جشنواره عمار و دیگر مراکز فیمسازی و مستندسازی جاری شده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی را باید از طریق هنر کمک و حمایت کرد؛ چرا که این مسیر تحول بسیار به همراه دارد و بعضا یک مستند چند برابر از سخنان ۱۰۰ وزیر تأثیر دارد.

 

وی با اشاره به شبکه های تلویزیونی و عرصه فضای مجازی که در دست بچه های انقلاب است، گفت: خوشبختانه خروجی آثار بچه های انقلاب دیگر محجور نمی ماند و بسترهای فراوانی برای پخش آن ها وجود دارد و با استقبال بسیار خوبی هم همراه می شود.

 

وی با بیان این که جشنواره عمار با تربیت مستندسازان و کارگردانان متعهد، خدمتی بزرگ به انقلاب اسلامی کرده است، اظهار داشت: این فیلمسازان با تشکیل گروه ها و مؤسسات به الگویی تبدیل شدند که نمونه آن را نه در ایران و نه در جای دیگری از جهان می توان مشاهده کرد.

 

نادر طالب زاده با اشاره به پیشرفت های روز افزون جشنواره عمار تصریح کرد: از دوره دوم افراد مختلفی که بنده را می دیدند این پیشرفت ها را تبریک می گفتند و بحمدالله هر ساله شاهد افزایش کمی و کیفی آثار جشنواره هستیم.

 

وی با بیان این که حضور و دعای شما حاضران و خانواده های شهدا پشتیبان فیلمسازان انقلابی است، گفت: جنگ نرم نیاز به ابتکار عمل و نوآوری دارد و جوانان با فن و تکنیک خود تحولات وضعی جامعه را به عرض مردم برسانند.

 

نادر طالب زاده با بیان این که در برهه کنونی دشمنان ایران اسلامی با خودشان درگیر شده اند و زمان رشد و ترقی ایران اسلامی است، اظهار داشت: فرصتی برای جوانان پدید آمده تا با سوژه یابی های بی نظیر خود داشته ها و دستاوردهای انقلاب را به رخ بیگانگان بکشند.

 

در ادامه این مراسم از برنامه کلیپ معرفی هیات داوران بخش های «مقالات و نقد سینمایی»، «لوح نگار» «تیزر و پوستر» پخش شد و سپس برگزیدگان این بخش ها مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

 

۱%d8%b2-2-326x220هیئت داوران در بخش مقالات و نقد و پژوهش های سینمایی ضمن تقدیر از اثر « حل وفصل کاذب بحث واقعی »به نویسندگی آقای « محمد رضوانی پور» و اثر « آسیب شناسی اقتباس از خاطرات دفاع مقدس برای نگارشفیلم نامه بررسی موردی سریال سیمرغ» به نویسندگی «محدثه پور زنگی آبادی»، لوح تقدیر این بخش را تقدیم می‌کند به اثر« مبنای فطری سینمای دینی (تبیین مبانی نظری شهید آوینی)» به نویسندگی آقای «مرتضی راوش» تقدیم می کند.

 

هیئت داوران در بخش لوح نگار ضمن تقدیر از اثر « سلسله نشست رویش فرهنگی هدف گیری، برنامه ریزی و مدیریت فرهنگی از منظر مقام معظم رهبری» به نویسندگی آقای « حمزه جعفری » و اثر «تربیت اقتصادی کودک » به نویسندگی «پریسا میرزایی»، لوح تقدیر این بخش را به اثر «فتح خرمشهر » به نویسندگی آقای «جواد خدابین » به دلیل پرداختن به یک موضوع جدید و ارائه تحلیل های مستند تقدیم کرد.

 


دستکش ننه عصمت به محسن اردستانی رسید

در ادامه این مراسم جایزه دستکش ننه عصمت که همه ساله به فیلمسازان جبهه فرهنگی انقلاب اهداء می شود، به محسن اردستانی تعلق گرفت.

 

او پیش از دریافت جایزه در سخنانی گفت وقتی وارد فضای رسانه شدم آمدم که ثواب ببرم. مستند «در حصار» را ساختم برای این که بیان کنم ۳۰ هزار شیعه در فوعه و کفریا در محاصر هستند. دعا کنید تا از این محاصره خارج شوند در اختتامیه جشنواره گذشته که وصیت نامه آقا سلیم خوانده شد ولی هنوز پیکر او به ایران بازنگشته است؛ دعا کنید عاقبت بخیر شوم و فیلم بلند داستانی را که می خواهم بسازم.

 

در ادامه ضمن پخش کلیپی از حاج آقا ابوالقاسم صدیقی فردی که مقام معظم رهبری در سخنرانی مشهور خود معروف به عوام؛ خواص از او یاد کرده بودند این چهره مردمی به بالای سن آمد و ضمن یاد خاطره ای از تبعید رهبری به ایرانشهر جایزه دستکش ننه عصمت را به محسن اردستانی تقدیم کرد. 

 

در ادامه این مراسم از برگزیدگان بخش فیلم ما تقدیر به عمل آمد؛ هیئت داوران این بخش ضمن تقدیر از اثر «نهال» به کارگردانی آقای «وحید صیرفی افخم» بدلیل نشان دادن تصویری بدیع از فعالیت های قرآنی در فضای شهری لوح تقدیر این بخش را به اثر «آرزوها گم می‌شود» به کارگردانی خانم «غزل شیخ زاده» بدلیل پرداخت دانش آموزی به یک مسئله راهبردی و اثر «صفرکیلومتر» به کارگردانی آقای «امیدحنطوش زاده» بدلیل رعایت اصول و قواعد سینمای مستند در یک مسئله بومی اهدا کرد.

 

همچنین فانوس بخش فیلم ما به اثر «خداحافظ رفیق» به کارگردانی آقای «بنیامین رحیمی» به دلیل پرداخت مبتکرانه و خلاقانه به شهدای مدافع حرم تقدیم شد و در نهایت هیئت داوران یکی از آثار را شایسته دریافت جایزه ویژه این بخش را اعلام کرد و فانوس ویژه جشنواره را به اثر  «اسوه» به کارگردانی خانم «محدثه باقری» و آقای «علی سرو» بدلیل تلاشی متفاوت برای رساندن دختری قهرمان به آرزوی خود و ارائه تصویری تأثیر گذار از دختران و همسران برومند شهدای مدافع حرم اهدا کرد.

 

سپس بهترین آثار بخش نماهنگ نیز معرفی شدند که هیئت داوران هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «آزادی» به کارگردانی آقای «مهران علوی» و اثر «مرکز دنیا» به کارگردانی آقای «محمد صادق حیدری» به دلیل خلاقیت تصویری و فرم روایت جذاب ، لوح تقدیر این بخش را به اثر «تخریب بهشت» به کارگردانی آقای «حسن حبیب زاده» به دلیل جسارت در انتخاب موضوع و توفیق در ارائه مطلوب تقدیم کرد.

 

همچنین هیئت داوران فانوس این بخش را به نماهنگ «سپر» به کارگردانی «وحید امینی» تقدیم کرد و جایزه ویژه خود را به دلیل کارگردانی دو نماهنگ برجسته این دور به نماهنگ های «اربعین تا اربعین» و «ارغوان» به آقای «مهدیار عقابی» تقدیم کرد.

 

انگشتر شهید در دستان کارگردان دایو

بنا براین گزارش، در بخش تازه ای از جشنواره عمار خانواده شهدا یادگاری هایی از فرزندان شهیدشان به کارگردانان آثاری برجسته اهدا کردند.

 

مادر شهید موسوی زاده، در اقدامی قابل توجه و همزمان با ایام عملیات کربلای ۴ سوغاتی که سال ها پیش برای فرزندش از سفر مکه آورده بود به همراه انگشتری به یادگار مانده از همسرش را به عنوان تقدیر به حسین دارابی کارگردان اثر دایو که با موضوع شهدای غواص ساخته شده است، اهداء کرد.

 

حسین دارابی پس دریافت این جایزه مردمی از مادر شهید بزرگوار موسوی زاده تشکر کرد و گفت: این انگشتری خواهد بود که برای من خیلی ارزشمند است و انشاء الله فرزند شهید ایشان در بهترین نقاط بهشت جای بگیرند.

 

وی افزود: امیدوارم، جشنواره مردمی فیلم عمار، همانند سالهای گذشته بهتر و باشکوه تر برگزار شود و از باشگاه فیلمسوره که کمک کردند این فیلم با همه سخنتی ها و مشقات آن ساخته شود تشکر می کنم.

 

در بخش دیگری از این مراسم مادر سه شهید خالقی پور، چفیه ای که سال ها و در عملیات های مختلف بر گردن یکی از فرزندانش، رسول خالقی پور قرار داشت به عنوان جایزه مردمی دوم در جشنواره عمار اهدا کرد که البته معرفی برنده جایزه به اختتامیه عمار موکول شد.

 

مادر شهیدان خالقی پور پس از اهداء چفیه خود در سخنانی گفت: خدا را شکر می کنم که پنج سال است در جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت می کنم. ولی دلم مقداری آزرده است زیرا چهارسال با حاج آقا به این جشنواره می آمدم ولی امسال به تنهایی آمدم زیرا همسرم به فرزندان شهیدش پیوست.

 

وی افزود: جشنواره مردمی فیلم عمار با تمامی جشنواره ها فرق دارد، زیرا جشنواره های دیگر بیشتر به مادیات توجه می کنند ولی جشنواره عمار مردمی است و در آن از مادیات هیچ خبری نیست و هر چه هست مردمی بودن است.

 

مادر شهیدان خالقی پور، گفت: چفیه ای که در این مراسم هدیه دادم یادگار دومین فرزند شهیدم رسول خالقی پور است که ازسال ۶۲ تا ۶۷ در تمامی عملیات ها به گردن داشت و به همین دلیل برای من به عنوان یک مادر بسیار ارزشمند است؛ چراکه چفیه ها پرچم های جبهه مقاومت اند و شما که در این مراسم حضور دارید پرچم ها و عمودهای مقاومت هستید و این چفیه ها همچنان که در هشت سال دفاع مقدس بر گردن رزمندگان بود امروز هم بر گردن مدافعین حرم است.

 

وی خطاب به مستند سازان گفت: در مستند ها و فیلم های خود راه و مسیر شهدا را به نسل های آینده نشان دهید زیرا مسئولیت سنگینی در قبال شهدا دارید.

 

مادران شهیدان خالقی پور با اشاره به گزارش های منتشر شده از زندگی کارتن خواب ها در قبرستان ها گفت: این گزارش ها خیلی دلخراش بود و از مسئولین خواهش می کنم که به آن ها کمک کنند. از شهرداران هم می خواهیم محل هایی را در نظر بگیرند که در شب های سرد زمستان پناهی برای کارتن خواب ها باشد.

 

پس از این مجری افتتاحیه جشنواره عمار شماره پیامک ۳۰۰۰۴۵۵۰ را برای کسانی که قصد دارند به این افراد کمک کنند معرفی کرد و از آنان خواست تا کلمه «عماربار» را به این شماره پیامک کنند.

 

photo_2016-12-28_20-22-36

 

فرزند مرحومه دباغ: خودمان را تربیت کنیم تا به کشورمان آسیب نرسد

در ادامه این مراسم در چهلمین سالروز رحلت بانو دباغ از فعالان مبارزه با رژیم ستم شاهی تقدیر شد و خانم فرزانه دباغ در سخنانی با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب مبنی بر سبک زندگی اسلامی در خانواده های ایرانی اظهار داشت: به لطف خدا ما در خانوده ای مکتبی و مذهبی تربیت شدیم که مادر مرحوممان نقش مهمی در این تربیت داشتند و استاد وی آیت الله سعیدی که به بدترین شکل شکنجه و به دست ساواک شهید شد و همین طور استاد مجتبی صالحی خوانساری که به دست منافقین ملعون به شهادت رسید نقش مهمی در مسیری که مادر داشت را ایفا کردند.  

 

وی با بیان این که مرحومه دباغ مادر انقلاب بود به تعبیر رهبرمعظم انقلاب حقیقتا خستگی ناپذیر بود، خاطرنشان کرد: مرحومه دباغ در دو دنیا آبرومند بودند و از همه می خواهم دعای جمع این باشد که مادران شهدا همه ما را شفاعت کنند.

 

در ادامه این مراسم بهترین های برنامه تلویزیونی عمار مشخص شد که بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره عمار، هیئت داوران ضمن تقدیر از « گنج ( ۱۳ آبان) » به تهیه کنندگی آقای «محمد حسین بزرگی راد» و «اینارو جدی بگیر (تخلیه تلفنی )» به تهیه کنندگی آقای «جواد فتحی» ، لوح افتخار  این بخش را به اثر «انقلابیمیز» به تهیه کنندگی آقای «روح الله رشیدی» و اثر «وطن دار» به تهیه کنندگی آقای «محسن اسلام زاده» تقدیم کرد.

 

همچنین فانوس این بخش به اثر «ثریا» به تهیه کنندگی آقای «محسن مقصودی» و به اثر «هم قصه» به تهیه کنندگی آقای «حسین همازاده» تقدیم شد.

 

 

 

منبع: اختصاصی «راه‌‌نوا»

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...