«کربلا، جغرافیای یک تاریخ» به آهنگسازی مجید انتظامی منتشر شد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵


به همت مرکز موسیقی حوزه هنری؛

«کربلا، جغرافیای یک تاریخ» به آهنگسازی مجید انتظامی منتشر شد

آلبوم موسیقی متن فیلم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» به آهنگسازی مجید انتظامی در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

 

 

۴۴۰۱۳۱-۰۲۱۰۰۵۴۹۲۸۷p01راه‌نوا- آلبوم موسیقی متن فیلم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» به آهنگسازی مجید انتظامی در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

 

این اثر را مجید انتظامی، آهنگساز سرشناس موسیقی ایران، ساخته و مرکز موسیقی حوزه هنری آن را منتشر کرده است. ناشر این اثر در بروشور این آلبوم نوشته است: مرکز موسیقی حوزه ی هنری برای ارج نهادن به هنر شریف عاشورایی و همراهی و گام زدن در این مسیر خطیر، با در نظر داشتن نیازهای امروز و تلاش برای معرفی هرچه بهتر آثار فاخر هنری به مخاطب، بر آن بوده است تا هر سال اثری متعالی با محوریت عاشورا منتشر کند. 

 

از این رو، پس از تولید فیلم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ»، به همت معاونت سینمایی حوزه هنری، مرکز موسیقی این فرصت را غنیمت دانست تا موسیقی ارزشمند آن را در قالب لوح فشرده پیشکش علاقه مندان کند. باشد که این اثر هنری پاسخی به علاقه و تقاضای مشتاقان فرهنگ عاشورایی و موسیقی ایرانی باشد.

 

در این آلبوم، مجید انتظامی با نوازندگان نامداری همچون علی رحیمیان، ارسلان کامکار، نیما زاهدی، میلاد عالمی و علی جعفری پویان (ویلون)، مازیار ظهیرالدینی و پویا خوش آهنگ (ویلون آلتو)، کریم قربانی و مهرداد عالمی (ویلونسل)، پورنگ پورشیرازی (کنترباس)، پاشا هنجنی (نی)، پریچهر خواجه (قانون)، شهرام غلامی (عود)، ناصر رحیمی (فلوت)، فرزاد بیژنی و میلاد عباسی (هورن)، حسین شریفی (ترومبون)، هومن نامداری (کلارینت) و کورش بزرگ پور (سازهای کوبه یی) همکاری کرده است.

 

همچنین مجید انتظامی افزون بر آهنگسازی، نوازندگی ساز ابوا را نیز بر عهده داشته و علی تفرشی و مریم ابراهیمی نیز آواگران این مجموعه بوده‌اند. در کنار این آواگران، شهرام رکوعی، مهرداد ناصحی، جمیله پولادی‌ها، ویدا محمودی و الهام نورانی نیز هم آوایان اثر بوده‌اند.

 

مجید انتظامی از شاخص ترین آهنگسازان ایرانی در حوزه موسیقی فیلم است که از جمله آثار ماندگار او می‌توان به موسیقی فیلم‌های «از کرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف»، «دوئل»، «روز واقعه» و «آژانس شیشه‌ای» اشاره کرد.

 

آلبوم موسیقی فیلم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» دارای ۱۷ قطعه از موسیقی‌های به کار رفته در متن این فیلم مستند سینمایی است؛ فیلمی که داریوش یاری آن را نوشته و کارگردانی کرده است و منوچهر اسماعیلی، ایرج رضایی، فرهاد اصلانی و شهاب حسینی صداپیشگان آن بوده‌اند.

 

آلبوم موسیقی متن فیلم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ»، به آهنگسازی مجید انتظامی و به همت مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری منتشر شده است که می‌توانید آن را از اینجا تهیه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...