عیادت وزیر ارشاد از «بزرگ جماعت شعر انقلاب»
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴


همزمان با روز شعر و ادب فارسی انجام شد

عیادت وزیر ارشاد از «بزرگ جماعت شعر انقلاب»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته به همراه معاون فرهنگی خود به عیادت «حمید سبزواری»؛ بزرگ شعرای انقلاب و خالق ترانه‌هایی همچون خمینی ای امام، ای مجاهد شهید مطهر و... رفت.

 

 

 

 

راه‌نوا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته به همراه معاون فرهنگی خود به عیادت «حمید سبزواری»؛ بزرگ شعرای انقلاب و خالق  ترانه‌هایی همچون خمینی ای امام، ای مجاهد شهید مطهر و…  رفت.

 

علی جنتی در این دیدار ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای سبزواری، گفت: مقام معظم رهبری همواره به حوزه فرهنگ و ادب توجه ویژه دارند و آن را هدایت می‌کنند و مشوق بوده‌اند. جلسات و نشست‌های هر ساله ایشان با اهالی شعر و ادب نشان دهنده علاقه شخصی‌شان به این حوزه است.

 

جنتی ادامه داد: حمید سبزواری جزو شاعرانی است که در انقلاب همواره پیشتاز بوده است و عمر پر برکت وی برای انقلاب اسلامی ایران منشاء خیر و تولید آثار ارزنده‌ای بوده است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آثار و سروده‌های سبزواری ادامه داد: با جمع‌آوری اشعار وی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی چاپ این آثار را دارد و از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نمی‌کند.

در ادامه سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حمید سبزواری، گفت: ایشان علاقه خاص و ویژه‌ای نسبت به حمید سبزواری دارند و فرموده‌اند که همچنان جوانانه شعر می‌سراید.

در بخش دیگری از این دیدار، فرزند حمید سبزواری گفت: پدرم برای انقلاب اسلامی ایران مبارزات فراوانی کرده است و بیش از 900 ترانه برای انقلاب سروده است. بسیاری از اشعار پدرم چاپ نشده و همواره خودشان نیز گفته است که همه آرزویم این است که اشعارم از آرشیو سازمان صداوسیما دریافت و چاپ شود.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این دیدار را مشاهده نمایید.

 

 

دیدار وزیر ارشاد با استاد سبزواری 1

 

 

دیدار وزیر ارشاد با استاد سبزواری 3

 

 

دیدار وزیر ارشاد با استاد سبزواری 5

 

 

دیدار وزیر ارشاد با استاد سبزواری 6

 

 

دیدار وزیر ارشاد با استاد سبزواری 8

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...