شاعران جوان صدای شعر فارسی را در جهان بلند خواهند کرد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴


محمد مهدی سیار:

شاعران جوان صدای شعر فارسی را در جهان بلند خواهند کرد

محمد مهدی سیار می‌گوید با استعدادهای جوانی که در دوره آموزشی شعر جوان انقلاب می‌توان یافت، دوباره امکان برگشت به قله‌های ادبی کشور فراهم شود و می‌توان به شنیده شدن صدای شعر فارسی در جهان امیدوار بود.

 

 

 

 

IMAGE6348858237562554111راه‌نوا- نشست خبری دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی(آفتابگردان‌ها) صبح امروز با حضور علی‌محمد مودب مدیر عامل موسسه فرهنگی شهرستان ادب، میلاد عرفان پور و محمد مهدی سیار در محل این موسسه برگزار شد.

 

در این نشست خبری محمد مهدی سیار نیز در سخنانی درباره این دوره آموزشی گفت: حقیقت اتفاق این دوره آموزشی را باید از فارغ التحصیلان آن پرسید. برآورد ما این است که این دوره آموزشی توانسته در راه‌اندازی یک فضای تازه در ادبیات کشور موفق باشد و البته ویژگی تمایز بخش آن نسبت به موارد مشابه در حرکتش به سمت عدالت فرهنگی است.

 

سیار ادامه داد: در این دوره شاعرانی حضور دارند که با توان خود شروع به کار شعر کرده‌اند و در یکسالی که به دوره می پیوندند از امکاناتی بهره‌مند می‌شوند که ساکنان مرکز هم بهره می‌برند. این یعنی چراغ راه ما به سمت عدالت و توزیع امکانات است. ما از تمامی استان‌های کشور فرهنگ‌هایی داریم که نماینده آنها در دوره حضور دارد و تنوع خوبی نیز این حضور ایجاد می کند. شنیدن مضمون شعر این جوانان چنان لذتی به ما می بخشد که تا مدتها مزه شیرینش را فراموش نمی‌کنیم هر چند که هر قدر به این اتفاق افتخار کنیم به همان اندازه احساس آرزومندی برای آینده نیز در میان ما وجود دارد.

 

برگزیده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی در ادامه با انتقاد از کمبود بودجه های فرهنگی برای هدایت چنین برنامه‌هایی گفت: این آب باریکه‌ای که این روزها باز شده متاسفانه امکان این را ندارد که بیش از این در موسسه پذیرای شاعران جوان باشد. توان و امکان ما در حاضر به همین اندازه است. امید داریم که این راه با نظر مساعد مخاطبان و رسانه‌ها در ادامه بتواند به رودخانه ای مبدل شود.

 

وی در پایان تصریح کرد: من حس می‌کنم با استعدادهای جوانی که در دوره آموزشی شعر جوان انقلاب می توان یافت، بار دیگر امکان برگشت به قله‌های ادبی کشور فراهم و باز می‌شود و می‌توان به شنیده شدن صدای شعر فارسی در جهان امیدوار بود. 

 

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...