دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی «آینه‌دار»
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴


امروز در تالار رودکی آغاز به کار می کند

دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی «آینه‌دار»

«دومین فستیوال موسیقی نواحی و آئینی آینه دار» امروز، شنبه با سخنرانی محمدرضا درویشی و اجراهایی از نوازندگان و خوانندگان بوشهری و خوزستانی در تالار رودکی آغاز می‌شود.

 

 

 

 

IMAGE634382127100232027راه‌نوا-  قرار است «دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه‌دار»  به دبیری محمد رضا درویشی و با حضور بیش از 100  هنرمند موسیقی نواحی از امروز در تالار رودکی آغاز به کار می کند.

 

در مراسم افتتاحیه این فستیوال که ساعت 15 در تالار رودکی برگزار می شود ابتدا محمدرضا درویشی دبیر علمی و سپس علی مغازه ای دبیر اجرایی این فستیوال به سخنرانی می پردازند. همچنین گروه موسیقی خالو قنبر راستگو و گروه موسیقی بوشهر در مراسم افتتاحیه اجرا خواهند داشت.

 

«دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه دار» امروز از ساعت 18  به موسیقی بوشهر اختصاص خواهد داشت که طی آن مراسم سنج و دمام، اجرای سه شیوه‌ شروه، نی‌انبان با اجرای حاجیونی، بیت عروسی و بیت عزا، چاووشی، نیمه (موسیقی کار، دریانوردی و صیادی)  و خیام خوانی اجرا خواهد شد.

 

 بخش بعدی«دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه دار» به موسیقی خوزستان اختصاص دارد که طی آن از ساعت 21 در تالار رودکی با برگزاری اجراهای شوشتری دزفولی، حفله‌ی عربی، علوانیه با ربابه و گلن، اجرای ریف عربی اهواز  و مراسم زار اروندکنار همراه خواهد بود.

 

«دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی آینه دار» با اختصاص به موسیقی نواحی جنوب کشور تا 18خرداد در تالار رودکی برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

منبع: خرگزاری نسیم

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...