خدا مدیران تندیس ساز را هدایت کند!
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴


یادداشتی از حسین قرایی

خدا مدیران تندیس ساز را هدایت کند!

به پسر احمد عزیزی زنگ زدم و گفتم قضیه بیمه و مشکلات مالی داروهای پدر حل شده است که دوستان به سراغ نصب «تندیس» رفته‌­اند؟ با لحن غریبی گفت همچنان مشکل بیمه و هزینه های مالی اذیتمان می کند.

 

 

 

 

13920916000798_PhotoAراه‌نوا- یک رویه ای که روزانه در زندگی فرهنگی اینجانب عادی شده است مطالعه سایت ها و روزنامه های مختلف است، امروز وقتی خبری را خواندم شوکه شدم و بر آن شدم تا قلم را لَختی بگریانم. به خبر دقت کنید. «تندیس احمد عزیزی شاعر متعهد انقلاب و دفاع مقدس در زادگاه او شهر «سر پل ذهاب» استان کرمانشاه و محوطه ساختمان مرکزی حوزه هنری نصب می‌­شود.»

 

جالب است که احمد عزیزی از سال 86 در اغما به سر می­‌برد، و خواهر ایثارگر ایشان مدام مشکل بیمه این شاعر را دنبال می کند و متاسفانه هنوز مشکل جدی بیمه عزیزی پابرجاست. وقتی خبر را خواندم سریع به «ابوالفضل عزیزی»، پسر احمد، زنگ زدم و گفتم قضیه بیمه و مشکلات مالی داروهای پدر حل شده است که دوستان به سراغ نصب «تندیس» رفته‌­اند؟ با لحن غریبی که غربت را از آن سوی خط به وجودم متبادر می­‌کرد گفت همچنان مشکل بیمه و هزینه های مالی اذیتمان می کند. البته عمه ام نیز خودش بخشی از مخارج را می دهد و شرمنده ایشان هستیم.

 

شما اگر جای برخی مدیران باشید اول تندیس را می سازید یا اول از سر تدبیر مشکلات جدی بیماری ایشان را پی گیری می کنید؟ طرف دارد از بین می رود و ما یادمان افتاده که برایش تندیس بسازیم!!؟

خدا ان شاالله مدیران تندیس ساز را هدایت کند!

 

البته امید دارم که نهادهای مختلف فرهنگی به جای به رخ کشیدن ساختن تندیس و کارهای ظاهری از این دست به جانِ آگاه احمد بیشتر توجه کنند و باز هم امیدوارم که اگر تندیس هم می سازند ابتدا به مشکلات جدی او در حوزه مباحث مالی اش توجه کنند بعد تندیس شاعر «یاس ها پیغمبران خانه اند» را بسازند. و بدانند که با پاس کاری کردن توپ هزینه های مالی این شاعر عزیز، مشکلی حل نخواهد شد.

 

 

 

 

 

منبع: فارس

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...