حمیدرضا نظام از خوانندگی اپرا تا عروج در مائوت عراق
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵


فیلم؛

حمیدرضا نظام از خوانندگی اپرا تا عروج در مائوت عراق

در اولین شب دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس که به بخش سرود اختصاص یافته بود، از مادر شهید حمیدرضا نظام، از شهدای عرصه موسیقی کشور تقدیر شد.

 

«راه‌نوا»- در اولین شب دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس که به بخش سرود اختصاص یافته بود، از مادر شهید حمیدرضا نظام، از شهدای عرصه موسیقی و هنرمند دفاع مقدس تقدیر شد.

 

حمید رضا نظام در سال ۱۳۳۹ در تهران دیده به جهان گشود. در دوران انقلاب با پخش اعلامیه‌های امام امّت و شرکت در تظاهرات، حضوری پیوسته در صحنه داشت که نهایتاً منجر به مجروح شدن وی از ناحیه دستش شد.

 

شهید نظام فارغ التحصیل هنرستان عالی موسیقی بود و به همین جهت در روز های آغازین انقلاب بدون ترس و واهمه از برچسب‌ها و انگ‌های جاهلان و بدون توجه به چنگ و دندان نمائیدن آنها جزو اولین کسانی بود که جرأت فعالیت هنری را جهت تبلیغ شریعت و احیای دین مبین اسلام از طریق به کارگیری کلیه فنون هنری به خویش داد. در این مسیر پس از ورود به جهاد سازندگی سرپرستی گروه کُر جهاد در تئاتر شهر را به عهده گرفت.

 

از آثار مهم شهید حمید رضا نظام، می‌توان به نویسندگی و کارگردانی دو تئاتر به نام های «یک ساعت از زندگی صدام» و «شهادت»، اعزام بیش از ۳۰ بار به جبهه به عنوان خبرنگار، ساخت و تنظیم موزیک متن چند فیلم و تئاتر، ساخت سرود از جمله سرود های «مادر من کو تفنگم»، «بسیج» و سرود پر خاطره و به یاد ماندنی «روح منی خمینی» که توسط خود شهید خوانده شد و… اشاره کرد.

 

شهید حمیدرضا نظام در ۱۱ تیر ۱۳۶۶ در عملیات نصر ۴، در منطقه مائوت عراق به شهادت رسید.

 

در شب سرود دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس، از مادر این شهید تقدیر شد که در ادامه می‌توانید کلیپ مربوط به آن را مشاهده و دریافت کنید.

 

دانلود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: اختصاصی «راه‌نوا»

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...