حضور شاعران روحانی مسلمان جهان در سومین کنگره شعر اشراق
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴


اوایل آبان‌ماه در تهران برگزار می‌شود

حضور شاعران روحانی مسلمان جهان در سومین کنگره شعر اشراق

دبیر سومین کنگره شعر اشراق از امکان حضور تمامی شاعران مسلمان روحانی فارسی زبان از تمامی فرقه‌ها و کشورها در این دوره از این کنگره خبر داد.

 

 

 

 

13921025000297_PhotoAراه‌نوا- حجت‌الاسلام سید عبدالله حسینی که به تازگی به سمت دبیری سومین کنگره شعر اشراق منصوب شده است، در گفتگویی با اشاره به اینکه این کنگره را باید ادامه کنگره سراسری شعر طلاب دانست، اظهار کرد: کنگره شعر طلاب ۲۵ سال قبل در مشهد بنیان‌گذاری شد و به نحوی می‌توان گفت رهبر معظم انقلاب اسلامی بنیان‌گذار این کنگره شعر به شمار می‌روند.

 

حسنی افزود: ایشان با اشرافشان بر حوزه ادبیات و اهتمامی که به گسترش و شکوفایی ادبیات داشته و دارند، مشوق ما در برگزاری کنگره شعر طلاب بودند و همین مساله منجر به این شد که شاعران زیادی با این کنگره به جامعه ادبی ایران اضافه شدند.

 

وی افزود: کنگره شعر طلاب به دلایلی چند سالی تعطیل شد و پس از آن در تهران توسط حوزه هنری پیگیری شد و پس از آن برگزاری آن به دفتر تبلیغات اسلامی قم واگذار شد و در نهایت با تصمیم دفتر این کنگره در قالب تازه‌ای با عنوان جشنواره شعر اشراق برگزار شود که امسال سومین دوره‌اش در دست برگزاری در تهران است.

 

حسینی در همین زمینه گفت: سومین دوره جشنواره شعر اشراق امسال در اوایل آبان‌ماه در تهران برگزار می‌شود و هفته آینده نیز در نشستی خبری جزییات این کنگره اعلام می‌شود.

 

دبیر سومین کنگره شعر اشراق در ادامه با اشاره به اینکه مدیران کمیته این جشنواره در حال حاضر تعیین و مشغول به فعالیت شده‌اند، گفت: پوستر و فراخوان این دوره از جشنواره در هفته آینده منتشر می‌شود و شیوه ارسال آثار از طریق آن اعلام می‌شود.

 

به گفته حسینی تمامی شاعران مسلمان روحانی فارسی زبان از تمامی فرقه‌ها و کشورهای می‌توانند اشعار خود را برای بررسی و داوری به این جشنواره ارسال کنند و برگزیده این آثار نیز در پایان کنگره در قالب کتابی نفیس منتشر خواهد شد.

 

به گفته وی این کنگره با همکاری حوزه علمیه تهران، دفتر خدمات حوزه علیمه، شهرداری تهران، صدا و سیما و  وزارت ارشاد در دست برگزاری است.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...