بررسی موسیقی رمضان در نشست تخصصی «آوای رمضان»
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۴


با حضور پیشکسوتان موسیقی آیینی

بررسی موسیقی رمضان در نشست تخصصی «آوای رمضان»

نشست تخصصی بررسی موسیقی رمضان با عنوان « آوای رمضان» سه شنبه ۲۳ تیرماه با حضور پیشکسوتان موسیقی آیینی در فرهنگسرای فردوس تهران برگزار می شود.

 

 

 

 

1732340راه‌نوا- نشست تخصصی بررسی موسیقی رمضان با عنوان « آوای رمضان» سه شنبه ۲۳ تیرماه با حضور پیشکسوتان موسیقی آیینی در فرهنگسرای فردوس تهران برگزار می شود.

 

در این نشست تخصصی که ساعت ۱۸ تاریخ یاد شده برگزار می شود، امیر عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هوشنگ جاوید محقق و تحلیلگر موسیقی و فرهنگ عامه ،سیدعلیرضا میرعلی نقی محقق و مورخ موسيقی و رضا مهدوی کارشناس موسیقی حضور خواهند داشت.

 

موسیقی رمضان شامل صلوات‌خوانی، ذکرخوانی، بسم‌الله‌خوانی و منقبت‌خوانی است، همچنین مناجات‌خوانی، سحرخوانی، شب‌خوانی رمضان، سحرآوازی، مناجات سحری و دم‌دم سحری نام‌های گوناگونی است که در هر منطقه بر این نوع آوازخوانی به وقت سحر اطلاق می‌شود.

 

علاقمندان برای شرکت در این نشست می توانند به فرهنگسرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از تقاطع سلیمی جهرمی مراجعه کنند.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...