بجای حذف استعدادها، از ظرفیت اشخاص در مسیر صحیح استفاده کنیم
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵


دبیر سومین جشنواره ترنم بیداری:

بجای حذف استعدادها، از ظرفیت اشخاص در مسیر صحیح استفاده کنیم

علی زارع؛ دبیر سومین جشنواره ملی آواها و سرودهای حماسی در گفتگویی بیان نمود: بجای حذف استعدادها، از ظرفیت اشخاص در مسیر صحیح استفاده کنیم. در این جشنواره آموزش و کادرسازی مهمترین هدف است.

 

 

photo_2016-12-14_20-30-43راه‌نوا- جشنواره ملی آواها و سرودهای حماسی سه سال است که شروع بکار کرده و با توجه به وضعیت فرهنگی و نحوه اجرای کنسرت‌ها در شیراز، تصمیم بر این شد که میزبانی این جشنواره به مدت سه سال بر عهده سومین حرم اهل بیت باشد چرا که شیراز در سال گذشته توانست به نحو احسن کار را انجام دهد.

 

نیما زارع دبیر سومین جشنواره ملی آواها و سرودهای حماسی در گفتگویی با اشاره به آسیب هایی که عرصه موسیقی متحمل آن شده است، اظهار داشت: تعریفی که از بحث موسیقی با عنوان موسیقی پاپ و سنتی وجود دارد صحیح نیست.

 

وی با بیان اینکه سرود از شاخه های مهم موسیقی به شمار می رود، اضافه کرد: نگاه بسیج بیشتر متوجه کارهای گروهی و جمعی است لذا رویکردش به سرود بیش از موسیقی پاپ است.

 

سرپرست بسیج هنرمندان فارس سابقه سرود فارس و کشور را نمونه بارزی برای معرفی فضای موسیقی سالم و انقلابی که مضامین ارزشی و گفتمان انقلاب را انتقال می دهد معرفی کرد و گفت: پیشرفت موسیقی انقلابی و سرودها در زمان انقلاب، دوران مبارزه و حتی دفاع مقدس بیش از الان بوده است؛ لذا باید در این امر تلاشی مضاعف برای پیش برد اهداف موسیقی در مسیر درست داشته باشیم.

 

زارع با اشاره به اینکه هنر بهترین انتقال دهنده مفاهیم است، خاطرنشان کرد: در گذشته از هنر برای انتقال مفاهیم ارزشی بیشتر استفاده می شد و مردم سرودهای دسته جمعی می خواندند و یا گروه های سرود به مناطق عملیاتی اعزام می شدندکه بتوانند به رزمندگان انرژی بدهند.

 

دبیر سومین جشنواره ملی آواها و سرودهای حماسی در کشور سپاه و بسیج را مجموعه ای مردمی دانست که همواره در راستای تمدن سازی نوین اسلامی باید تلاشش بر این باشد که ایران اسلامی الگویی برای ممالک اسلامی شود و اظهار داشت: بیداری اسلامی و جریان سازی های بین المللی در این راستا نشات گرفته از همن امر است.

 

وی با بیان اینکه برای الگو شدن باید برنامه ریزی و فضاسازی مناسبی وجود داشته باشد، گفت: اگر هدایتگری صحیحی در این امر صورت نگیرد با توجه به تلاش برخی برای مسموم کردن فضای موسیقی نتیجه مطلوبی نخواهیم گرفت.

 

سرپرست بسیج هنرمندان فارس هم چنین اظهار داشت: خانواده ها اصرار بسیاری دارند که فرزندانشان در فضایی سالم علاوه بر تخلیه انرژی؛ مفاهیم ارزشی، اسلامی و انقلابی مان را بیاموزند.

 

زارع در ادامه با اشاره به تلاش های شبانه روزی جبهه مخالف گفتمان انقلاب اسلامی، با ابراز تاسف گفت: در سنگر خودی شاهد کم کاری هستیم.

 

دبیر سومین جشنواره ملی آواها و سرودهای حماسی نتیجه همکاری گروه های مردمی و بسیج را ظهور اتفاق جالبی در فضای موسیقی و سرود مبنی بر ترغیب جوانان به این سمت اعلام کرد و تصریح کرد: همواره باید در راستای کنار زدن فضای مسموم حاکم در جامعه، زمینه مناسب استعدادیابی، پرورش و بکارگیری شان با برنامه درستی تلاش کرد.

 

وی اضافه کرد: برای رسیدن به وضعیت مطلوبی که ذکر شد، راهبردی پیش رفتن، داشتن نقشه راه، راهکارهای دقیق و همت لازم است.

 

زارع با تاکید بر عدم ایجاد فضای سلبی در حوزه موسیقی و سرود، اظهار داشت: نگاه و افق دید به گونه ای باشد که بجای حذف استعدادها، از ظرفیت های اشخاص به نحو احسن و در مسیر صحیح استفاده شود لذا می طلبد که یک مجموعه ای تولیت این امر را بر عهده بگیرد که در فضای ارزشی استعدادها را بپرورد.

 

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...