اعتراض هنرمندی دیگر علیه «دولاند ترامپ»
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵


به دلیل استفاده‌ی غیرقانونی از آثارش

اعتراض هنرمندی دیگر علیه «دولاند ترامپ»

«برایان می» از دونالد ترامپ می‌خواهد که از استفاده از آهنگ‌های گروه کویین در میتینگ‌های سیاسی‌اش دست بردارد. ترامپ برای استفاده از آهنگ «ما قهرمانانیم»  اجازه نگرفته است.

 

 

 

 

photo_2016-06-12_10-29-30راه‌نوا- برایان می، گیتاریست گروه کویین پس از اینکه دونالد ترامپ از آهنگ «ما قهرمانانیم» بعنوان موسیقی ورودی در یکی از سخنرانی‌های اخیرش استفاده کرد، اجازه‌ی این کاندیدای ریاست جمهوری برای استفاده از موسیقی گروه کویین در میتینگ‌هایش را تکذیب کرد.

 

می بیان داشت که طوفانی از شکایات را از هواداران کویین که معتقد بودند این گروه به ترامپ اجازه داده است تا از این آهنگ استفاده کند دریافت کرده است. می در وب سایت خود می‌نویسد: «این گفته رسمی گروه کویین نیست  اما می‌توانم تصدیق کنم که اجازه برای استفاده از این آهنگ نه طلب شده و نه داده شده بود. به ما توصیه شده است که می‌توانیم چه اقداماتی به عمل آوریم  تا اطمینان  حاصل کنیم که استفاده از این آهنگ ادامه نمی‌یابد».

 

می  افزود که این همیشه  برخلاف خط مشی گروه کویین بوده است که اجازه داده شود آهنگ‌هایشان از سوی چهره‌های سیاسی مورد استفاده قرار گیرد. می در وب سایتش در پاسخی جداگانه  به یک هوادار می گوید: «اطمینان خواهم داد در جهت کنار کشیدن خودمان از کمپین ناخوشایند و ناپسند دونالد ترامپ دست به اقداماتی که در توانمان است می‌زنیم».

 

می در حال حاضر در ردیف طویل موزیسین‌هایی که از ترامپ خواسته‌اند تا از موسیقی‌شان استفاده نکند جدیدترین فرد است. رولینگ استونز ،ادل، آر ای ام ، نیل یانگ، اروسمیث و تویستد سیستر نیز تماما از اجازه به این کاندیدای حزب جمهوری خواه برای استفاده از آهنگ‌هایشان امتناع ورزیدند.

 

در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از متن ترانه‌ی «ما قهرمانانیم» را مطالعه نمایید:

 

ما قهرمانان هستیم, دوست من
و تا آخر خواهیم جنگید
ما قهرمانان هستیم
مجالی برای بازنده ها نیست
چون ما قهرمان های جهان هستیم
کمانهایم را برداشته ام
صحنه صدایم می زند
شهرت و آینده را را برایم آوردید
و هر چیزی که با آن می آید
از همه ی شما ممنونم…

 

 

 

 

منبع: اختصاصی «راه‌نوا»

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...