مهره‌گیری سیاسی با اهدای نشان شوالیه
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳


گفتوگو با «کیوان ساکت»

مهره‌گیری سیاسی با اهدای نشان شوالیه

کیوان ساکت پیرامون عدم پذیرفتن نشان شوالیه سفارت فرانسه توسط استاد حسین علیزاده، گفت: استاد حسین علیزاده با عدم پذیرفتن نشان شوالیه فرانسه بهترین و زیباترین کار ممکن را انجام داد.

 

 

 

 

5021راه‌نوا- کیوان ساکت پیرامون عدم پذیرفتن نشان شوالیه سفارت فرانسه توسط استاد حسین علیزاده، گفت: استاد حسین علیزاده با عدم پذیرفتن نشان شوالیه فرانسه بهترین و زیباترین کار ممکن را انجام داد.

 

وی افزود: متأسفانه امروزه سفارت فرانسه به شکل مضحکی اقدام به اهدای نشان شوالیه در بین هنرمندان کشور می‌کند. آن هم به این صورت که به جای دعوت از آن هنرمند در یک مراسم رسمی، در سفارت این کار را انجام می‌دهد.

 

ساکت ادامه داد: چند تن از همکاران موسیقی استاد علیزاده به خوبی در نامه‌ای به این استاد بزرگ به او یادآور شده بودند که چرا این نشان شوالیه به کشورهای دیگر داده نمی‌شود و فقط به هنرمندان ایران می‌دهند. در حقیقت اهدای این نشان را می‌توان به نوعی مهره‌گیری سیاسی دانست.

 

وی تصریح کرد: دریافت نشان شوالیه نه تنها چیزی در بر ندارد بلکه از شأن و ارج هنرمند دریافت کننده نشان نیز می‌کاهد زیرا توزیع این نشان‌ها به شکلی وسیع و سریع در بین هنرمندان در شأن آنها نبوده و استاد علیزاده به درستی از دریافت آن سر باز زده است.

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...