«زیر خیمه عطش» منتشر شد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳


سروده‌های عاشورایی محمدرضا سنگری

«زیر خیمه عطش» منتشر شد

نوسروده‌های محمدرضا سنگری با رویکرد عاشورا و امام حسین(ع) در «زیر خیمه عطش» به کوشش انتشارات فصل پنجم منتشر شد.

 

 

 

IMG12413195راه‌نوا-  انتشارات «فصل پنجم» هم اکنون 25 اثر را برای ارزیابی و صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه کرده است و تا ماه آینده با صادر شدن مجوز آنها، این آثار را به چاپ می‌رساند.

 

این انتشارات که نشر تخصصی کتب حوزه شعر را برعهده دارد، طی یک ماه گذشته آثاری همچون «پاییز دیوانه» اثر حمیدرضا حمزه، «شبتاب و ماه رنگ‌پریده» اثر کاوه گوهری با موضوع غزه را به چاپ رسانده است.

 

همچنین «زیر خیمه عطش» اثر دیگری است که شامل نوسروده‌های محمدرضا سنگری در موضوع عاشوراست و اخیراً از سوی این انتشارات منتشر شده است.

 

اثر جدید دیگر فصل پنجم، «حیدرانه» است که به سروده‌های قاسم صرافان درباره امام علی(ع) اختصاص دارد. همچنین احمد علوی اثر جدید خود را درباره حضرت عباس(ع) در «سادات ببخشند» به چاپ رسانده است.

 

دیگر آثار منتشر شده این انتشارات عبارتند از: «مورچه کارگر بازنشسته نمی‌شود» از شهاب حسن‌وند، «سنفونی ابرها» سروده مرتضی حیدری، «برگ‌ها» اثر مرضیه احدی و «درست مثل شکستن» از مهدی ملکی.

 

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...