دومین شب از شب‌های شعر مقاومت برگزار می‌شود
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵


پاسداشت شهدای صحرای منا و شهدای صحرای کربلا

دومین شب از شب‌های شعر مقاومت برگزار می‌شود

دومین شب از شب‌های شعر مقاومت با عنوان «حج‌های ناتمام» با گرامی‌داشت «شهدای صحرای منا و شهدای صحرای کربلا»، شنبه دهم مهرماه به همت موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب، خانه انقلاب اسلامی اصفهان و انجمن شعر نارنج برگزار می‌شود.

 

 

final-poster-haj-natamam-2راه‌نوا- دومین شب از شب‌های شعر مقاومت با عنوان «حج‌های ناتمام» با گرامی‌داشت «شهدای صحرای منا و شهدای صحرای کربلا»، شنبه دهم مهرماه به همت موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب، خانه انقلاب اسلامی اصفهان و انجمن شعر نارنج برگزار می‌شود. 

 

«حج‌های ناتمام» که با ایام سوگواری محرم مقارن شده است به شکلی معنادار، شهادت مظلومانه حجاج بیت‌الله الحرام به دلیل بی‌کفایتی آل سعود را با حماسه و حج ناتمام حضرت سیدالشهدا (ع)، پیوند زده است. سرور و سالار شهیدان نیز با ناتمام گذاشتن حج روانه کربلا شد تا با نثار خون خویش، ظالمان را رسوا سازد.

 

میهمانان ویژه این مراسم خانواده بزرگوار شهدای حج هستند و علی‌محمد مودب، مهدی جهاندار، مریم کرباسی، هادی فردوسی، سیدمجید موسوی، احمدرضا رضایی، محسن ناصحی و حسن صنوبری از جمله شاعرانی هستند که همراه با دیگر شاعران انقلابی اهل اصفهان، در این برنامه حضور خواهند داشت. دومین شب شعر مقاومت، شنبه از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز خواهد شد. 

 

این برنامه در خانه انقلاب اسلامی در اصفهان، خیابان چهارباغ پایین، خیابان جامی، تقاطع آیت‌الله بیدآبادی،  و با میزبانب انجمن شعر نارنج اصفهان برگزار خواهد شد. حضور در این رونمایی برای عموم علاقمندان ادبیات انقلابی و آیینی آزاد است.

 

«شب‎های شعر مقاومت» عنوان سلسله نشست‎های ادبی با موضوع شعر مقاومت است که هر بار در یکی از موضوعات مهم جهان اسلام و محور مقاومت، با حضور چهره‎های برتر شعر انقلاب و ادبیات مقاومت به‌طور پیوسته توسط موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب برگزار می‎شود.

 

گفتنی است نخستین شب از «شب‎های شعر مقاومت»، مردادماه امسال در هم‌صدایی با مبارز نیجریایی شیخ ابراهیم زاکزاکی و گرامیداشت شهیدان مسلمان نیجریه در تهران برگزار شد. غالب شاعران برجسته انقلاب اسلامی در این برنامه حضور یافتند و شعر خواندند. علاوه بر آن، برخی فعالان جنبش اسلامی نیجریه، جمعی از شاگردان شیخ زاکزاکی و نیز خانواده‌های شهیدان جنبش نیز مهمان این برنامه باشکوه بودند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: شهرستان ادب

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...