«ترنم بیداری»
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۳


نخستین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی بسیج هنرمندان

«ترنم بیداری»

مسئول انجمن موسیقی بسیج هنرمندان مازندران از برگزاری نخستین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی بسیج هنرمندان این استان با عنوان «ترنم بیداری» خبر داد.

 

 

 

 

13930326000245_PhotoLراه‌نوا- سعید سنبلیان از برگزاری نخستین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی بسیج هنرمندان این استان با عنوان «ترنم بیداری» خبر داد.

 

وی گفت: این جشنواره در موضوعات سبک زندگی ایرانی اسلامی، بصیرت در مواجهه با فتنه، 9 دی سالروز بصیرت، ترور و دفاع مقدس، زندگی و سیره علمی و عملی اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، بسیج، ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهید، شهدای انقلاب، شهدای ترور، شهدای دفاع مقدس و شهدای هسته‌ای برگزار می‌شود.

 

سنبلیان اظهار کرد: اجرای گروه‌های سرود فارسی زبان با همراهی یک یا چند ساز الکترونیک یا آکوستیک، بدون تک‌خوان، اجرای آواز تک‌خوانی یا بدون همراهی‌ساز، اجرای گروه‌های نوازنده یا بدون خواننده و هم‌سرا، اجرای گروه‌های سرود قومی با همراهی یک یا چند ساز و یا بدون تک‌خوان، اجرای گروه‌های سرود فارسی زبان بدون همراهی ساز یا بدون تک‌خوان، اجرای گروه‌های سرود قومی بدون همراهی ساز یا بدون تک‌خوان و اجرای تکنوازی با سازهای ایرانی و بین‌المللی از بخش‌های این جشنواره است.

 

وی با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 10 دی بوده است، بیان داشت: بازبینی و معرفی آثارمنتخب جشنواره استانی تا 20 دی‌ماه سال‌ جاری است و زمان برگزاری جشنواره کشوری هم بهمن‌ماه سال جاری اعلام شده است.

 

دبیر جشنواره موسیقی و سرودهای حماسی و انقلابی بسیج مازندران گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در نخستین جشنواره «ترنم بیداری» لوح فشرده آثار خود را به کانون‌های بسیج هنرمندان شهرستان‌های مازندران ارسال کرده و یا به نشانی ساری، میدان امام خمینی (ره)، مجتمع فرهنگی ارشاد، طبقه دوم، سازمان بسیج هنرمندان مازندران تحویل دهند.

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...