اکنون دغدغه‌ی همه‌ی هنرمندان ساخت‌ آثاری با مضامین ارزشی است
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳


گفتگو با «رضا صادقی»

اکنون دغدغه‌ی همه‌ی هنرمندان ساخت‌ آثاری با مضامین ارزشی است

صادقی، در خصوص اینکه اکنون دغدغه‌ی همه‌ی هنرمندان ساخت‌ کاری با مضمون ارزشی و دفاع مقدس است، تصریح کرد: به نظر من موضوع دفاع مقدس آن‌ طوری که شایسته است پرداخته نشده و یا به زبان جوانان امروز ترجمه نشده است. وی افزود: دغدغه‌ من و همکارانم در عرصه‌ی موسیقی به طور حتم انسان‌هایی است که بی تعارف جلوی گلوله‌ها ایستادند و مشتاقانه به خاطر دفاع خاکشان و ناموسشان وارد میدان شدند.

 

 

 

 

reza-sadeghi-1راه‎‌نوا-  رضا صادقی، خواننده‌ی عرصه‌ی موسیقی پاپ ضمن اشاره به اثر “عاشقتم” و “مزه‌ای لوتی” که با محتوای دفاع مقدس ساخته شده عنوان کرد: اثر‌”عاشقتم” و “مزه‌ای لوتی” از نگاه شهدایی است که فقط یک پوتین و پلاک از آنها برمی‌گردد و من بیشتر سعی کردم نوع نگاهم متفاوت‌تر باشد.

 

وی ادامه داد: تلاشم این بود که ادبیات و نوع قصه‌ی اثر “مزه‌ای لوتی” به آنچه که در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاده خیلی نزدیکتر باشد و امیدوارم که مخاطب این کار را دوست داشته باشد.

 

صادقی، در خصوص اینکه اکنون دغدغه‌ی همه‌ی هنرمندان ساخت‌ کاری با مضمون ارزشی و دفاع مقدس است، تصریح کرد: به نظر من موضوع دفاع مقدس آن‌ طوری که شایسته است پرداخته نشده و یا به زبان جوانان امروز ترجمه نشده است.

 

وی افزود: دغدغه‌ من و همکارانم در عرصه‌ی موسیقی به طور حتم انسان‌هایی است که بی تعارف جلوی گلوله‌ها ایستادند و مشتاقانه به خاطر دفاع خاکشان و ناموسشان وارد میدان شدند.

 

صادقی، تأکید کرد: به طور حتم دغدغه‌ی من کسانی هستند که بدون بازی با کلمات قهرمانانه به میدان رفتند.

وی گفت: در حال حاضر هم در کشورمان موفقیت و آرامشی داریم در حالی که دور تا دور کشورمان جنگ است و ما اینجا احساس نمی‌کنیم کسی با اسلحه بالای سرمان است.

 

خواننده‌ای آثاری چون “امیر کائنات” و  “عاشقتم” بیان کرد: ما حالا حالاها نمی‌توانیم به شهیدان و خانواده‌های آنها دینمان را ادا کنیم چرا که هنوز نمی‌توانیم کسی را که با سن کم اسلحه را ندیده است اما قدرتمندانه در 8 سال دفاع مقدس حضور دارد را درک کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: معتقدم درک کسانی که در دوران دفاع مقدس قدرتمندانه و نه از نوع تظاهر بلکه واقعی جنگیدند سخت است اما امیدوارم بتوانم درک کنم.

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...