صدای سرودهای انقلاب به گوش می‌رسد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳


برنامه‌های خانه سرودانقلاب اسلامی در دهه فجر

صدای سرودهای انقلاب به گوش می‌رسد

حسین فریدن مدیر روابط عمومی خانه سرود انقلاب اسلامی در گفتگویی اعلام کرد: یکی از کارهایی که طی این روزها انجام گرفته بازخوانی سرود «انقلاب انقلاب» به آهنگسازی و سرپرستی سیدحمید شاهنگیان توسط گروه منتخب خانه سرود انقلاب اسلامی است که محوریت آن موضوع انقلابی و مبارزه مردم با رژیم ستمشاهی است.

 

 

 

 

715002راه‌نوا-  خانه سرود انقلاب اسلامی در آستانه فرا رسیدن سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از چند قطعه موسیقایی رونمایی خواهد کرد. حسین فریدن مدیر روابط عمومی خانه سرود انقلاب اسلامی در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: یکی از کارهایی که طی این روزها انجام گرفته بازخوانی سرود «انقلاب انقلاب» به آهنگسازی و سرپرستی سیدحمید شاهنگیان توسط گروه منتخب خانه سرود انقلاب اسلامی است که محوریت آن موضوع انقلابی و مبارزه مردم با رژیم ستمشاهی است. این قطعه موسیقایی همراه با یک کلیپ در ایام دهه فجر رونمایی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: قطعه دیگری هم توسط گروه سرود منتخب خانه سرود انقلاب اسلامی با نام « همیشه جاوید» برای این ایام ارزشمند آماده شده که کامران بهرامی هنرمند کم بینای کشورمان شعر و ترانه آن را سروده که این هنرمند به عنوان خواننده نیز در آن حضور دارد. این قطعه موسیقایی نیز در قالب یک  کلیپ موسیقایی تا چند روز آینده رونمایی خواهد شد و معتقدم اثر قابل توجهی است که مخاطبان موسیقی انقلاب با آن ارتباط خوبی برقرار می کنند.

 

مدیر روابط عمومی خانه سرود انقلاب اسلامی بیان کرد: خوشبختانه از بدو تاسیس خانه سرود انقلاب اسلامی با پیشنهادهای متعددی برای اجرای برنامه‌های مختلف توسط گروه منتخب خانه در مناسبت‌های مختلف مواجه هستیم که این پیشنهادات در آستانه فرا رسیدن ایام دهه فجر نیز به خانه ارائه شده‌اند و مدیران این نهاد نیز مشغول بررسی پیشنهادات هستند که بتوانیم با بهترین شرایط و کیفیت در خدمت نهادها و مجموعه‌های پیشنهاد دهنده باشیم.

 

فریدن در بخش دیگری از صحبتهای خود با شاره به برگزاری دو تازه‌ی کارگاه‌های آموزشی خانه سرود انقلاب اسلامی تصریح کرد : دومین دوره‌ی آموزشی مربیان سرود سراسر کشور از 29 دی به مدت 5 روز در موسسه آموزش عالی محمدشهر کرج برگزار شد که در این دوره  مربیان سرودی که سال گذشته در اولین دوره آموزشی خانه سرود شرکت داشتند و آزمون‌های آن را با موفقیت به پایان رساندند، حضور پیدا کردند.

 

وی افزود: مباحث مربوط به تئوری موسیقی، تکنیک‌های مرتبط با آواز و آموزش‌های مبنایی در زمینه نواختن ساز از جمله سرفصل‌هایی بودند که  در این دوره آموزشی برای شرکت کنندگان توسط هنرمندانی چون مصطفی کمال پورتراب، شهرام توکلی، رازمیک اوهانیان، محمدرضا صادقی و مجید اکبری ارائه شدند. البته  طرح این دوره آموزشی توسط محمد آرزم و مجید اکبری نوشته شده بودند.

 

مدیر روابط عمومی خانه سرود انقلاب اسلامی در پایان گفت: در این دوره آموزشی بیش از یکصد مربی سرود از سراسر کشور حضور دارند اهدافی چون بسترسازی و ایجاد زمینه مناسب به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص، شناسایی، کشف، هدایت، تربیت افراد مستعد و ایجاد فضای مناسب برای رشد و پرورش آنها، ارائه اطلاعات تخصصی در زمینه موسیقی و مهارت‌های مورد نیاز و استمرار امر آموزش در راستای نیل به اهداف خانه سرود انقلاب اسلامی  مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...