قطعه « هنوز در دل ما» در پاسداشت حماسه کربلا
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵


دفتر موسیقی شهرستان ادب منتشر کرد

قطعه « هنوز در دل ما» در پاسداشت حماسه کربلا

همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، قطعه «هنوز در دل ما» در دفتر موسیقی موسسه فرهنگی هنری «شهرستان ادب»، در پاسداشت حماسه عاشورا منتشر شد.

 

 

photo_2016-10-15_14-20-39راه‌نوا- همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، قطعه «هنوز در دل ما» در دفتر موسیقی موسسه فرهنگی هنری «شهرستان ادب»، در پاسداشت حماسه عاشورا منتشر شد.

 

شعر و دکلمه این اثر را علی داودی، و آهنگ‌سازی و تنظیم کار را امیرحسین سمیعی انجام داده است.

 

شعر این اثر که در قالب کلاسیک سروده شده است با این بیت آغاز می‌شود: «هنوز بر سر هر نی‌ حکایت سر تو/هنوز بر لب هر تیغ خون حنجر تو». این مرثیه بر جاودانگی حادثه عاشورا تأکید می‌کند و از نگاه شاعر، صف‌آرایی «خصم» در برابر «حقیقتِ محض» تا «هنوز» و همیشه ادامه دارد. ضمن آن‌که، عناصر آشنای حماسه کربلا و نیز سوگواری شیعیان و حق‌طلبان برای حسین (ع) هم در شعر و هم در موسیقی این اثر شنیده می‌شود.

 

علی داودی، سراینده شعر این قطعه موسیقایی، پیش از این مجموعه‌های فراوانی از جمله «گاهی حواست نیست» و «مردگان بسیارند» را منتشر کرده است. او در حوزه طراحی گرافیک نیز صاحب نام است.

 

سازنده این قطعه، امیرحسین سمیعی پیش از این سابقه خوانندگی و آهنگسازی حرفه‌ای را داشته است. او همچنین آلبوم «تنفس آزاد» را منتشر کرده است که دکلمه‌ای با صدا و شعر محمدعلی بهمنی و نیز آوازخوانی سمیعی است.

 

در ادامه می‌توانید  را در «راه‌نوا» بشنوید و در صورت تمایل آن را دانلود نمایید.

 

دانلود

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...