اجرای دوباره «دریغا» در جماران
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳


اجرای دوباره «دریغا» در جماران

محمد گلریز قطعه ˝دریغا˝ را همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در جماران اجرا می‌کند. / میرزمانی: نباید در چنین روزهایی با کمبود آثار فرهنگی موجه باشیم

.

در عرصه موسیقی آهنگسازان بسیاری به ساخت قطعاتی در سوگ بنیانگذار انقلاب اسلامی پرداختنه اند. محمد گلریز و سید محمد میرزمانی ازجمله این موسیقدانان هستند که در این عرصه آثار بسیاری دارند.

 

44911_635373032259186250_m

 

اجرای ˝دریغا˝ در بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

محمد گلریز قطعه ˝دریغا˝ را همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی در جماران اجرا می‌کند.

محمد گلریز، خواننده در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین درباره ایام ارتحال حضرت امام (ره) گفت: حضرت امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی در 14 خرداد ماه 1368 در طهران رحلت نمودند و من هر سال همزمان با این ایام یک سرود می‌خوانم زیرا می‌خواهم با این کار بگویم که این غم بزرگ از دل هیچ کس بیرون نمی‌رود.

گلریز در ادامه بیان کرد: اولین سرودی که خوانده شد “ای دریغا” بود و برای چهلم ایشان “غم فراق” را خواندم، همچنین قطعه “نماز آخر” را که در رابطه با آخرین نماز امام بود را فقط به یاد ایشان خواندم.

این خواننده خاطرنشان کرد: این آثار از نظر فنی در سطح بالایی قرار دارد زیرا همه ما دوست داریم آثاری که در رابطه با رحلت امام می‌خوانیم به بهترین شکل اجرا شود.

محمد گلریز تاکید کرد: امیدوارم این قطعات مرهمی بر دل زخم خورده و داغ دیده مردم ایران باشد زیرا همه ما زمانی‌که به ایام نزدیک می‌شویم غمگین و ناراحت هستیم.

این خواننده در ادامه افزود: سال گذشته قطعه “دلدادگان روی دوست” را خواندم که این قطعه بدون موسیقی و با همراهی گروه کر اجرا شد و قطعه “دریغا” دوباره بازسازی شد و به صورت کرال اجرا شده است که قرار است امسال در جماران این دو سرود را به یاد امام و برای حاضرین اجرا کنم.

.

میرزمانی: نباید در چنین روزهایی با کمبود آثار فرهنگی موجه باشیم

محمد میرزمانی نیز که قطعه ˝عروج˝ را برای ارتحال امام خمینی (ره) آهنگسازی کرده گفت: وظیفه همه ما این است که همزمان با سالگرد امام خمینی آثار ارزنده‌ای را در این زمینه ارائه دهیم زیرا امام برای همه ما عزیز و بزرگوار است و نباید در این ایام با کمبود آثار فرهنگی مواجه باشیم.

محمد میرزمانی، آهنگساز در گفت و گو با هنرآنلاین درباره سالگرد رحلت امام خمینی گفت: به طور کلی هر سال که به این ایام نزدیک می‌شویم همه مردم در غم و اندوه فرو می روند و من رحلت امام را به همه تسلیت می‌گویم.

میرزمانی در ادامه بیان کرد: همان زمان که اما رحلت کرد من چند اثر در این زمینه ساختم که این قطعات شامل عروج، یک قطعه براساس شعری از حداد عادل، یک قطعه براساس شعری از حافظ و…. است. همچنین این قطعات را به روح پاک امام تقدیم کردم.

این آهنگساز خاطرنشان کرد: متاسفانه کم کاری در زمینه فرهنگی بسیار مشهود است در حالی‌که ما باید همزمان با این ایام غم انگیز قطعاتی را ارائه دهیم که امیدوارم امسال که سال فرهنگ است شاهد شکوفایی این عرصه باشیم.

محمد میرزمانی افزود: وظیفه همه ما است که آثار ارزنده‌ای را در این زمینه ارائه دهیم زیرا امام برای همه ما عزیز و بزرگوار است و نباید در این ایام با کمبود آثار فرهنگی مواجه باشیم.

.

منبع:: هنرآنلاین

.

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...