مجموعه نماهنگ‌های «نی نوا»
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵


در ایام ماه محرم از طریق «راه‌نوا» مشاهده نمایید

مجموعه نماهنگ‌های «نی نوا»

پروژه هنری «نی‌نوا»، عنوان مجموعه‌ نماهنگ‌هایی است که بر اساس بازآفرینی عزاداری‌های سنتی در شهرهای مهم مذهبی ایران انجام می شود. قسمت اول این پروژه، پنچ ویدئو است که بر اساس نوحه‌های مختلف مرحوم استاد «حسین سعادتمند» از نوحه‌خوانان بزرگ شهر یزد توسط فرزند موسیقی‌دان او «فرید سعادتمند» انجام شده است.

 

 

photo_2016-10-10_20-14-20راه‌نوا-  پروژه هنری «نی‌نوا»، عنوان مجموعه‌ نماهنگ‌هایی است که بر اساس بازآفرینی عزاداری‌های سنتی در شهرهای مهم مذهبی ایران انجام می شود.

 

قسمت اول این پروژه، پنچ ویدئو است که بر اساس نوحه‌های مختلف مرحوم استاد «حسین سعادتمند» از نوحه‌خوانان بزرگ شهر یزد توسط فرزند موسیقی‌دان او «فرید سعادتمند» انجام شده است.

 

علی خواجه مدیر تولید این پروژه هنری گفت: در هر استان مراسم عزاداری‌های ویژه و مخصوصی متناسب با فرهنگ آنجا وجود دارد که ما در این پروژه سعی داریم آنها را در قالب یک مجموعه‌ی موسیقایی بازآفرینی کنیم و در قسمت اول، آن را از شهر یزد شروع کرده ایم.

 

وی ادامه داد: در اولین مجموعه این پروژه به سراغ نوحه‌های مرحوم استاد حسین سعادتمند رفتیم و برخی از آثار برجسته‌ی ایشان را که دارای تم موسیقایی بیشتری بودند، انتخاب کردیم. تنظیم موسیقی این کار هم توسط فرید سعادتمند فرزند استاد حسین سعادتمند انجام شد تا به نوعی هم اجازه‌ای باشد برای انجام این کار و هم تضمینی بر حفظ اصالت ملودی‌ها. فیلم‌برداری تمام این ویدئوها نیز در حسینیه ارشاد مهریز یزد انجام شده و حدود یک ماه زمان برده است.

 

گفتنی است مجموعه نماهنگ‌های پروژه  «نی‌نوا» با همکاری مشترک مرکز آوای انقلاب اسلامی و بسیج صدا و سیما تهیه و تولید شده است. عوامل تولید این مجموعه عبارتند از بازآفرینی و تنظیم: فرید سعادتمند، شعر: احمد محبی، کارگردان: رضا شهبازی و مدیحه‌سرایان: سید حسین مهروکیلی و علیرضا زارع.

 

در ادامه می‌توانید نماهنگ های مجموعه «نی نوا» را در «راه‌نوا» مشاهده نمایید.

 

اولین نماهنگ از فصل اول مجموعه «نی‌نوا» با عنوان «آوای رحیل» با نوای «سیدحسین مهروکیلی»:

 

دانلود

 

 

نماهنگ دوم با عنوان «ز کربلا مگو سخن» با نوای «علیرضا زارع»:

 

دانلود

 

نماهنگ سوم با عنوان «غریب تشنه» با نوای «علیرضا زارع»:

 

دانلود

 

 

نماهنگ چهارم با عنوان «قصه هجران»  با نوای«سیدحسین مهروکیلی»:

 

دانلود

 

نماهنگ پنجم با عنوان «نیزه شکسته‌ها» با نوای«سیدحسین مهروکیلی»:

 

دانلود

 

 

 

 

 

 

منبع: اختصاصی «راه‌نوا»

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...