سرودهای انقلابی استاد «حمید سبزواری» کتاب شد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۵


با عنوان «این بانگ آزادی»

سرودهای انقلابی استاد «حمید سبزواری» کتاب شد

رضا اسماعیلی از انتشار مجموعه دو جلدی «این بانگ آزادی» شامل سروده‌های منتشر نشده و سرودهای انقلابی استاد حمید سبزواری خبر داد.

 

۱۳۹۱۱۱۰۳۰۰۰۶۳۴_PhotoLراه‌نوا- رضا اسماعیلی، شاعر و منتقد ادبی، در گفت‌وگویی با اشاره به انتشار مجموعه سروده‌های زنده‌یاد حمید سبزواری گفت: این اثر در دو جلد تدوین شده و قرار است با عنوان «این بانگ آزادی» منتشر شود. این مجموعه از دو بخش تشکیل شده است؛ بخش نخست شامل غزلیات و قصاید استاد است که در ۱۰۰۰ صفحه تدوین شده و بخش دوم نیز شامل سرودهای انقلابی سبزواری و دیگر قالب‌های شعری مانند مسمط، چهارپاره، ترکیب‌بند، رباعی، سپید و نیمایی است که او در آنها طبع‌آزمایی کرده است.

 

وی ادامه داد: برای تدوین جلد دوم این مجموعه از آرشیو صدا و سیما استفاده کردیم و تقریباً تمامی سرودهای ایشان که آهنگ‌سازی شده بود از این طریق جمع‌آوری شد و مورد تأیید دوستانش قرار گرفت. در این جلد ۲۰۰ سرود انقلابی از سبزواری گرد آمده است.

 

به گفته اسماعیلی؛ در جلد دوم «این بانگ آزادی» بخشی با عنوان «تازه‌ها» در نظر گرفته شده که شامل کارهای چاپ نشده و دست‌نوشته‌های استاد است که با همکاری محسن ممتحنی، فرزند ارشد وی، گردآوری شده‌اند. در این بخش سروده‌های ارائه شده که پیش‌تر در جایی منتشر نشده است که از این دسته از سروده‌ها می‌توان به دو غزل از وی که به قیصر امین‌پور تقدیم کرده، اشاره کرد.

 

اسماعیلی یادآور شد: قرار است این اثر از سوی انتشارات سمیرغ هنر، ناشر وابسته به بسیج هنرمندان، به چاپ برسد. «این بانگ آزادی» با همکاری حوزه هنری و بسیج هنرمندان در روز ۲۷ شهریورماه، همزمان با روز شعر و ادب فارسی رونمایی می‌شود.

 

 

 

 

 

 

منبع: تسنیم

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...