شاعر مشهور جهان عرب و لبنان وارد تهران شد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵


برای حضور در جشنواره ضداستکباری طبس

شاعر مشهور جهان عرب و لبنان وارد تهران شد

خانم «امل نمر طنانه» شاعر لبنانی ـ سوری متولد شهر بنت الجبیل امروز صبح برای حضور در دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس وارد تهران شد.

 

امل طنانه«راه‌نوا»- خانم «امل نمر طنانه» شاعر لبنانی ـ سوری متولد شهر بنت الجبیل امروز صبح برای حضور در دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس وارد تهران شد.

 

وی که اشعار متعددی برای بزرگسالان و کودکان سروده و در عرصه نمایشنامه نویسی نیز فعال است در محافل شعری در جهان عرب جایگاه ویژه ای دارد و تا کنون فعالیت هایی همچون مدیریت تولید و مجری برنامه هایی درباره شعر در شبکه های تلویزیونی از جمله شبکه الکوثر داشته است.

 

وی که در جشنواره های مختلفی تا به امروز حضور داشته و جوایز متعددی گرفته است، علاقه وافری به جبهه مقاومت و ایران دارد و هنگامی که نامزد امیرالشعرای عرب بود به دلیل حمایت از مقاومت از این جایگاه حذف شد.

 

امل طنانه سال های پیش در جریان سفری به ایران در شب دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب در نزد رهبری به شعر خوانی پرداخت و بعدها در یادداشتی این دیدار را یکی از بهترین تجربیات عمرش قلمداد کرد و گفته بود «آیت الله خامنه ای اولین فردی است که بعد از امام زمان (عج) که دوست داشتم او را ملاقات کنم.»

 

خانم امل طنانه امروز و در جریان برگزاری دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس میهمان این جشنواره خواهد بود و شعر خوانی و سخنرانی خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: اختصاصی «»راه‌نوا

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...