آرزوی حمید سبزواری محقق می‌شود: انتشار ۶۰۰ سرود انقلابی تا شهریور
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵


رضا اسماعیلی خبر داد:

آرزوی حمید سبزواری محقق می‌شود: انتشار ۶۰۰ سرود انقلابی تا شهریور

رضا اسماعیلی از گردآوری و انتشار ۶۰۰ سرود انقلابی حمید سبزواری که تاکنون به صورت پراکنده در آرشیو صدا و سیما و نهاهای فرهنگی بوده است در قالب مجموعه ای مدون خبر داد.

 

 

 

 

z (5)_32راه‌نوا- رضا اسماعیلی شاعر،  از جمع‌آوری مجموعه سرودهای انقلابی مرحوم استاد سبزواری برای نخستین‌بار خبر داد و گفت: مرحوم سبزواری بارها در زمان حیات چه به صورت شفاهی و چه به صورت مکتوب در مقدمه برخی آثارش گفته بود که ای کاش این ۶۰۰ سرود انقلابی‌اش که در آرشیو صدا و سیما به صورت پراکنده موجود است، در قالب مجموعه‌ای مدون منتشر می‌شد که البته در زمان حیاتش این آروز محقق نشد.

 

وی ادامه داد:  پس از درگذشت استاد، در دیدارهایی با خانواده استاد، این اشتیاق که  آرزوی استاد برآورده شود وجود داشت، بنابراین با صدا و سیما و نهادهای سهیم در تولید این سروده های انقلابی وارد مذاکره شدیم.

 

اسماعیلی افزود: همچنین جلسات مشورتی با آهنگسازان و خواننده‌هایی چون گلریز، شاهنگیان و … برای شناسایی سرودها برگزار و سرودها تفکیک شد.

 

وی ادامه داد: جمع‌آوری این سرودها رو به پایان است و ما در تلاش هستیم تا مجموعه را شهریور ماه همزمان با سالروز شعر و ادب فارسی منتشر کنیم.

 

اسماعیلی با اشاره به مجموعه کلیات حمید سبزواری که از سوی وی و چند شاعر دیگر در دست آماده سازی برای انتشار است گفت: همچنین به اتفاق حسین اسرافیلی و مصطفی محدثی خراسانی در حال بازخوانی آثار استاد سبزواری هستیم و قرار است تمامی اشعار منتشر شده و منتشر نشده استاد در قالب مجموعه‌ای با عنوان کلیات به چاپ  برسد.

 

بنا به گفته اسماعیلی مهمترین ویژگی این مجموعه تفکیک اشعار استاد بر اساس قالب های شعری است که برای نخستین‌بار انجام می‌شود و قرار است توسط سازمان بسیج هنرمندان منتشر شود.

 

اسماعیلی همچنین از احتمال انتشار مجموعه ۶۰۰ سرود انقلابی حمید سبزواری در قالب مجموعه کلیات  و در کنار سایر اشعار خبر داد و گفت: این احتمال نیز وجود دارد که این سروده‌ها به صورت مستقل منتشر شود.

 

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...