اجرای «مرگ‌براسرائیل» در پنج‌کیلومتری صهیون‌ها
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۵


گفتگو با دبیر دومین جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس

اجرای «مرگ‌براسرائیل» در پنج‌کیلومتری صهیون‌ها

بهترین خاطره من از اجرای سرود «مرگ بر اسرائیل» این بود که برای برنامه فرهنگی به فلسطین رفتم و من در پنج کیلومتری سران رژیم غاصب اسرائیل به اجرای این سرود پرداختم و همراهان من نیز در همان هنگام شعار «مرگ بر اسرائیل» را با من فریاد زدند.

 

 

 

 

۱_propic_110راه‌نوا- اسفندیار قره‌باغی، خواننده مشهور کشورمان که آثاری چون سرود به یاد ماندنی «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ» تو را در کارنامه دارد با اشاره به اینکه اخیرا سرود مرگ بر اسرائیل خود را در راه‌پیمایی روز قدس سال ۹۲ در تهران رونمایی کرده می‌گوید: بهترین خاطره من از اجرای سرود «مرگ بر اسرائیل» این بود که برای برنامه فرهنگی به فلسطین رفتم و من در پنج کیلومتری سران رژیم غاصب اسرائیل به اجرای این سرود پرداختم و همراهان من نیز در همان هنگام شعار «مرگ بر اسرائیل» را با من فریاد زدند.

 

خواننده سرود «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ» در ادامه در گفت‌وگو با بیان اینکه سرود ننگ به نیرنگ تو خشم نهفته ملتی از دخالت‌ها و غارتگری‌های آمریکا بوده است، اظهار داشت: این آهنگ را اولین بار در سال ۶۰ زمانی که درد در وطن بود، زیر بمباران‌های هوایی دشمن در تهران ساخته که در عرض ۴۸ ساعت در همه‌جا منتشر شده است.

 

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه از خواندن این سرود پشیمان هستید یا خیر، گفت: با توجه به اینکه شخصیتی استکبارستیز دارم، بر این معتقدم که آمریکا همان روباه مکار و دیو ستمکاره‌ای است که در طی این سال‌ها تغییر نکرده و شاید بدتر هم شده است، به همین دلیل این‌چنین سرودها را خواهم خواند و همه این کلمات جز حقیقت چیزی نیست.

 

قره‌باغی، در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص تولید اثری جدید در این زمینه گفت: چنین آهنگ‌هایی که دیگر نیست و نخواهد بود چون موسیقی بعد از پایان جنگ و رحلت حضرت امام(ره) به یک افتضاح تبدیل شد.

 

وی ادامه داد: به عبارتی این به خاطر حمله‌ای بود که از غرب به ایران انجام شد و مسئولان صدا و سیما و ارشاد در این میان مثل یک چوب خشک بودند.

 

این هنرمند پیشکسوت تبریزی، با بیان اینکه متأسفانه سازمان‌های فرهنگی برای هنرمند ارزشی قائل نیستند کسی به ادبیات، هنر و فرهنگ ضداستکباری اهمیت نمی‌دهد، ادامه داد: بعد از مرگ نیز تنها نام ما خواهد ماند و به خاطر این مسائل با این سازمان‌ها کار نمی‌کنم و اگر تا به امروز در کشور مانده‌ام تنها به خاطر دل‌بستگی به مقام معظم رهبری بوده که ایشان حامی من هستند.

 

۳۰ سال در صدا و سیما زحمت‌ کشیدم اما یک‌ ذره درک وجود ندارد

وی با بیان اینکه من شخصیتی استکبارستیز دارم، ولی در طی این چند سال مسیر به یک‌طرف دیگری سوق داده شد و مدیران به دنبال مادیات بودند، به خاطر همین من کنار کشیدم، افزود: بیش از ۳۰ سال در صدا و سیما زحمت‌ کشیده‌ام اما یک‌ ذره درک وجود ندارد تا لااقل سالی یک‌بار اول بهمن روز تولدم را با یک تلفن، تبریک بگویند.

 

قره‌باغی خاطرنشان کرد: البته من به وظیفه خودم نسبت به‌ نظام و انقلاب از همان روزی که آن را درک کردم عمل کرده‌ و به‌ پای این نظام و انقلاب ایستاده‌ام، تا لحظه مرگ هم خواهم ایستاد.

 

برگزاری جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس در تهران

وی در ادامه از برگزاری جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس در تاریخ ۲۸ مرداد ماه جاری در تهران، خبر داد و ادامه داد: در این جشنواره از تمام دنیا کسانی که سرودهای ضد استکبار خوانده‌اند گرد هم جمع خواهند شد تا همراه با من در صحنه اجرا کنند.

 

این هنرمند پیشکسوت تبریزی، اضافه کرد: این جشنواره به مدیریت مرکز مطالعات جبهه فرهنگی برگزار می‌شود و من نیز در این جشنواره به‌عنوان دبیر انتخاب‌ شده‌ام.

 

وی با بیان اینکه تا به امروز قره‌باغی بیش از ۸۰۰ سرود را برای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و کشورش یا ساخته و یا خوانده گفت: آیا معنی ۸۰۰ سرود آن هم در سال‌های تحریم همه‌جانبه انقلاب اسلامی برای کسانی که تظاهر به انقلابی‌گری می‌کنند، بی‌مفهوم است؟

 

سردارانی چون حاج قاسم سلیمانی همیشه نگهبان خاک ایران و اسلام بوده‌اند

قره‌باغی با بیان اینکه سردارانی چون حاج قاسم سلیمانی همیشه نگهبان خاک ایران و اسلام بوده‌اند، افزود: امنیتی که در جامعه جاری است به برکت خون شهدا و به همت سرداران رشید اسلام به‌وجود آمده است، از همین‌رو ما بدون هیچ واهمه‌ای فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه آمریکا، اسرائیل و داعش جرأت تعرض به خاک ایران را ندارند، عنوان کرد: مردم شجاع ایران حق تجاوز به خاک این کشور اسلامی را نمی‌دهند.

 

 

 

 

 

 

منبع: فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...