قصیده‎های تازۀ امیری اسفندقه به زودی منتشر می‎شوند
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵


علی داوودی اعلام کرد:

قصیده‎های تازۀ امیری اسفندقه به زودی منتشر می‎شوند

علی داوودی: انتشارات شهرستان ادب در نظر دارد هر ماه برنامه رونمایی از مجموعه شعرهای چاپ شده را انجام دهد که این برنامه از خرداد با رونمایی از کتاب مرتضی امیری اسفندقه آغاز خواهد شد.

 

 

 

 

Davoodiراه‌نوا- علی داوودی مسئول انتشارات شهرستان ادب در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه‌های رونمایی از مجموعه‌ شعرهای این موسسه گفت: انتشارات شهرستان ادب در نظر دارد هر ماه برنامه رونمایی از مجموعه شعرهای چاپ شده را انجام دهد که این برنامه از خرداد با رونمایی از کتاب مرتضی امیری اسفندقه آغاز خواهد شد.

 

وی در ادامه درباره این کتاب گفت: «سیاه مست سایه تاک» نام آخرین کتاب امیری اسفندقه است که مجموعه‌ای از قصاید است که با موضوعات متنوعی سروده شده است.

 

مسئول انتشارات شهرستان ادب گفت: امیری اسفندقه در این کتاب از موضوعاتی چون طبیعت، ایران، اخوانیه و… سروده است که کار بی نظیری است.

 

داوودی در پاسخ به اینکه در بین این قصاید شعر آئینی هم وجود دارد یا خیر، گفت: امیری اسنفدقه یکی از شاعرانی است که با شعر آئینی مانوس است و در این کتاب نیز حتماً قصاید با موضوع آئینی وجود دارد.

 

وی همچنین از در دست چاپ بودن دو مجموعه شعر از علیرضا قزوه و قهرمان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این دو مجموعه شعر در برنامه های بعدی رونمایی کتاب شهرستان ادب، عرضه خواهد شد.

 

مرتضی امیری اسفدقه پیش از این درباره این کتاب گفته بود : در این روزگار بهتر است کسی کتاب چاپ نکند و بگذارد درختان به زندگی خود ادامه دهند و برگ‌های نازنینشان طبیعت را زیبا کنند اما من به عنوان یک معلم و آموزگار، به توصیه دوستان راضی شدم سیاه مشق‌های خود را برای رویت همکلاسی‌ها و آموزگاران شعر و ادب فارسی منتشر کنم.

 

این کتاب مجموعه‌ای از 100 قصیده است که 44 عدد از آنها پیش از این یعنی نزدیک به 12-13 سال پیش منتشر شده بود اما بقیه قصیده‌های کتاب یعنی 56 عدد آنها جدید است و تا کنون منتشر نشده است.

 

نام این کتاب را از یک بیت بیدل یعنی «نیامده است شرابی بعرض شوخی رنگ/جهان هنوز سیه مست سایه تاک است»، وام گرفته‌ام و «سیاه مست سایه تاک» نامگذاری کرده ام. به این معنی که من معلم 51 ساله ادبیات هنوز به عصاره ناب قصیده دست نیافته‌ام و تنها مست سایه تاک شده‌ام.

 

کتاب دیگر مجموعه مقالات ادبی ‌ام است که نتوانستم سر و سامان دهم تا منتشر شود. چند مجموعه دیگر هم هست که فکر می‌کنم چاپش به بعد از نمایشگاه موکول شود. به  هر روی باز هم تاکید دارم این کتاب‌ها سیاه مشق‌های من است برای رویت آموزگاران و هم کلاسی های ادبیات منتشر می‌شود.

 

 

 

 

 

منبع: شهرستان ادب

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...