دیگر امیدی برای ادامه کار ندارم …
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴


علی رهبری از مدیریت هنری ارکستر سمفونیک تهران استعفا داد

دیگر امیدی برای ادامه کار ندارم …

علی رهبری مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران طی نامه‌ای سرگشاده به وزیر ارشاد خبر استعفایش از مجموعه ارکستر سمفونیک تهران را رسما اعلام کرد.

 

 

 

 

 

0 (18)_38راه‌نوا- علی رهبری مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران طی نامه‌ای سرگشاده به وزیر ارشاد خبر استعفایش از مجموعه ارکستر سمفونیک تهران را رسما اعلام کرد. متن این نامه به این شرح است:

 

«آقاى علی جنتی وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

احتراما به عرض مى‌رساند همانطور که مستحضرید، ارکستر و گروه  کر سمفونیک تهران در 12 ماه گذشته با زحمت فراوان و نظمی بی نظیر به بهترین شکل ممکن  وظایف هنری خود را انجام داده و باعث افتخار این مملکت شده است.

 

لازم به بیان است که این ارکستر در این 12 ماه نه تنها تمام کنسرت‌های خود را با بالاترین کیفیت اجرا کرده است بلکه به کشورهایى چون چین و اتریش نیز دعوت شده است که نشان همین کفایت بالاى آن بوده است. همچنین در این مدت اثار 11 اهنگساز ایرانی را نیز براى عرضه به بازار بین المللی  ضبط کرده است.

 

ولی متاسفانه دادن اختیار این ارکستر به بنیاد رودکی  از همان ابتداى کار، اشتباهی بزرگ بوده است و هر ماه که  از شروع فعالیت گذشته، این اشتباه  واضح تر خود را نشان داده است تا جایی که این ارکستر از نظر اداری هنوز بعد از 12 ماه کوچکترین پیشرفتی را نداشته است.

 

مسولیت اداری ارکستر با اقای بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی بوده است. عدم مدیریت، عدم شناخت کافی موسیقی کلاسیک، داشتن مشاوران بسیار غیر حرفه ای و بی نظمی های افراد زیر دست آقاى بهرام جمالی و در آخر بد قولی‌های این بنیاد نسبت به این هنرمندان ایرانی سبب آن شده است که چند نوازنده و خواننده  بسیار خوب ما، ارکستر را ترک کنند و افراد با استعداد ایرانی هم که از خودگذشتگی نشان داده و تمام مشکلات را تحمل کرده‌اند و در ارکستر مانده‌اند نیز حتی یک ماه آرامش نداشته‌اند.

 

همچنین با وجود اخبار غیر واقعی در رسانه‌ها از طرف اقای جمالی در 6 ماه گذشته حتی یکبار هم دستمزد این افراد بطور کامل پرداخت نشده است و قراردادی هم برای اینده در دست ندارند.

 

بنده هم تا به امروز تمام مشکلات را تحمل کرده‌ام ولی نه تنها دیگر امیدی برای ادامه کار با این بنیاد غیرحرفه‌ای ندارم بلکه با تقدیم استعفای خودم از سمت رهبر دائم و مدیر هنری این ارکستر، راه را برای نوازندگان باز می کنم تا شاید بتوانند سازمان دیگری را در این مملکت  برای ادامه کار خود پیدا کنند.

 

با تجربه بنده که 6 بار مدیریت هنری ارکستر های کشور های مختلف را به عهده داشته ام، واگذاری ارکستر سمفونیک  تهران  به دست افرادی غیر حرفه ای و ضعیف در مدیریت  و بنیادی مانند بنیاد رودکی از روز اول اشتباهی بزرگ بوده  است که امیدوار هستم  دیگر تکرار نشود.

 

ارکستر سمفونیک تهران باید  مانند بیش از 20 ارکستر دولتی  در کشور همسایه ترکیه صد در صد مستقل باشد.»

 

 

 

 

 

منبع: فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...