مجموعه‎شعر «تعطیلی بی‌اجازه» در آستانه انتشار
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴


اثری از مصطفی محدثی خراسانی

مجموعه‎شعر «تعطیلی بی‌اجازه» در آستانه انتشار

مصطفی محدثی خراسانی، شاعر، با اشاره به آثار در دست انتشار خود گفت: «تعطیلی بی‌اجازه» نام مجموعه‌ای جدید از من است که از سوی مؤسسه شهرستان ادب منتشر خواهد شد.

 

 

 

 

 

n00223475-tراه‌نوا-مصطفی محدثی خراسانی، شاعر، در گفت‌وگویی با اشاره به آثار در دست انتشار خود گفت: «تعطیلی بی‌اجازه» نام مجموعه‌ای جدید از من است که از سوی مؤسسه شهرستان ادب منتشر خواهد شد.

 

این کتاب شامل سروده‌های من از سال 88 تاکنون است که عمده اشعار مندرج در این کتاب تازه بوده و حدود 20 درصد آن مربوط به سروده‌هایی است که پیش‌تر منتشر شده است.

 


وی ادامه داد: در این اثر سروده‌ها در قالب‌های مختلف غزل، رباعی، دوبیتی، نیمایی و ترانه به نظم درآمده‌اند. در این اشعار به موضوعات مختلفی مانند عرفانی، عاشقانه، اجتماعی و آیینی به نظم درآمده‌اند.


سروده ذیل نمونه‌ای از اشعار این شاعر خراسانی است که در وبلاگ او منتشر شده:

دیری‌ است من و قرار در چشمانت
زیبا شدن بهار در چشمانت
وقت است به جلوه حقیقیت برسد
افسانه انتظار در چشمانت

 

***

ماییم و بهار تازه در چشمانت
تعطیلی بی اجازه در چشمانت
آمیزه آب و آتش است این دریا
– توفان گل و گدازه در چشمانت _

 

***

 

اشراق غمی شهید در چشمانت
سرمستی بایزید درچشمانت
تحریر دوباره فصوص الحکم است
عرفان ابوسعید درچشمانت…

 

مصطفی محدثی‌خراسانی در سال 1340 در شهرستان تایباد چشم به جهان گشود اما از دوران کودکی تا طی مراحل عالی تحصیلاتش را در مشهد گذرانده است.آغاز فعالیت جدی او در سرودن هم‌زمان بود با تشکیل گروه شعر حوزه هنری مشهد در سال 1364 گروهی که توانست جریان‌سازترین گروه شعر در شهرستانهای کشور باشد و هدایت شعر جوان خراسان را حداقل طی دو دهه سکانداری می‌کند.محدثی از سال 70 تا 80 مسئولیت این گروه را به عهده داشت و پس از انتقال به تهران سردبیری فصلنامه شعر نیز به او واگذار شد. از این شاعر آثاری منتشر شده است که از جمله این موارد می‌توان به «سلوک باران» و «شوق کعبه» اشاره کرد.

 

 

 

منبع: شهرستان ادب

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...