مجموعه‌ شعر «دلقک و شاعر دربار»
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴


شعرهای ۱۰ سال اخیر اسماعیل امینی

مجموعه‌ شعر «دلقک و شاعر دربار»

امینی گفت: مجموعه شعر «دلقک و شاعر دربار» عنوان مجموعه شعرهایی است که طی ۱۰ سال اخیر سروده شده و انتشارات «شهرستان ادب» آن را چاپ کرده است.

 

 

 

 

13940206000264_PhotoLراه‌نوا- اسماعیل امینی شاعر و استاد دانشگاه در گفت‌وگویی، از انتشار 3 مجموعه شعر از سروده‌هایش خبر داد و گفت: مجموعه شعر «دلقک و شاعر دربار» عنوان مجموعه شعرهای من است که انتشارات «شهرستان ادب» آن را چاپ کرده است.

 

وی پیرامون قالب این مجموعه شعر توضیح داد و افزود: در این مجموعه از قالب‌های مختلف مانند غزل، مثنوی، رباعی و نیمایی شعر هست که فقط شعر سپید در آن نیست.

 

موضوع‌های مختلف مانند شعرهای اجتماعی، توصیفی، مذهبی و موضوعات دیگر در «دلقک و شاعر دربار» دیده می‌شود که این مجموعه در نمایشگاه کتاب توزیع خواهد شد. اشعار این مجموعه مربوط به 10 سال اخیر است.

 

امینی در ادامه گفت: دو مجموعه شعر طنز نیز دارم که علاوه بر مجموعه «دلقک و شاعر دربار» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد، که یکی از آنها را موسسه انتشارات سروش چاپ خواهد کرد که عنوان آن «نشر اکاذیب» است و دیگری که عنوان «دکتر بازی» دارد را نیز انتشارات سپیده باوران وارد بازار کتاب خواهد کرد.

 

اغلب شعرهای این دو مجموعه شعرهای طنز موزون در قالب غزل و مثنوی است.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...