1700 اثر به جشنواره شعر و داستان جوان سوره رسید
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴


سعید بیابانکی:

1700 اثر به جشنواره شعر و داستان جوان سوره رسید

دبیر سیزدهمین «جشنواره شعر و داستان جوان سوره» از وصول 1704 اثر به دبیرخانه جشنواره شعر و داستان جوان سوره خبرداد و گفت: تعداد آثار در بخش شعر بیش از داستان است، از این رو شاهد حضور شاعران بیش از نویسندگان خواهیم بود.

 

 

 

 

A0677950راه‌نوا-  سعید بیابانکی دبیر سیزدهمین «جشنواره شعر و داستان جوان سوره» در گفت‌وگویی پیرامون این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره در اردیبهشت ماه سال‌جاری در قزوین برگزار می‌شود به غیر از مراسم افتتاحیه و اختتامیه، بخش ویژه‌ای را به اسم کارگاه‌های تخصصی برگزار می‌کند.

 

وی از آغاز رایزنی برای اعلام زمان دقیق برپایی جشنواره خبرداد و گفت: برنامه ریزی به گونه‌ای انجام شده است که در مدت برگزاری جشنواره در شهر قزوین، راه یافتگان فرصتی داشته باشند تا شعر و داستان خود را برای حاضران در جلسه بخوانند.

 

بیابانکی درخصوص آمار دریافت آثار اعلام کرد: مجموعا 1704 اثر به دبیرخانه جشنواره واصل شد، از این میان 193 اثر در بخش ترانه و سرود، 267 اثر در بخش داستان کوتاه بزرگسال، 67 اثر در بخش داستان کوتاه کودک، 660 اثر در بخش شعر کلاسیک، 82 اثر در بخش شعر کودک، 435 اثر در بخش شعر نو دریافت شده است.

 

به گفته وی، بخشی از داوری‌ها قبل از نوروز انجام شده و در ادامه از روز گذشته داوری‌ها ادامه یافت، از این رو تا 10 روز آینده نتایج داوری‌ها اعلام می‌شود تا اسامی کسانیکه قرار است به برنامه دعوت شوند منتشر شود.

 

دبیر این دوره با بیان اینکه حجم آثار در بخش شعر بیش از داستان بود عنوان کرد: بر اساس حجم آثار واصله، مهمانان به مراسم نهایی دعوت خواهند شد بر این اساس به دلیل اینکه سهم شعر بیش از داستان بوده شاهد حضور شاعران بیش از نویسندگان خواهیم بود، از این رو 80 نفر به جشنواره دعوت می‌شوند.

 

یادآور می‌شود، سیزدهمین «جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره» در بخش‌های داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک و نوجوان، شعر کودک و نوجوان، شعر نو (نیمایی و آزاد)، شعر کلاسیک، ترانه و سرود، اردیبهشت 1394 در استان قزوین برگزار می‌شود.

 

 

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...