کار ملی یک معلم پرورشی/ معراجی ها و بازسازی یک سرود خاطره انگیز + فیلم
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۳


ویدئوی اختصاصی راه نوا

کار ملی یک معلم پرورشی/ معراجی ها و بازسازی یک سرود خاطره انگیز + فیلم

این جدیدترین بازخوانی سرود قصه بابای گروه آباده است. سرودی که دهه شصت سر زبانها افتاد و در بسیاری از مساجد و مدارس کشور تکرار شد.

 

 

 

1 876راه نوا – این جدیدترین بازخوانی سرود قصه بابای گروه آباده است. سرودی که دهه شصت سر زبانها افتاد و در بسیاری از مساجد و مدارس کشور تکرار شد.

سرود قصه بابا که درد دل فرزند شهید را بیان می کند با وجود داشتن زبانی ساده؛ عدم سازش با دشمن و پیوند دفاع مقدس ایران با عاشورا را به مخاطب منتقل می کند.

گروه سرود آباده که سال ۱۳۵۵ در خانه فرهنگ و هنر این شهرستان تشکیل شده بود با پیروزی انقلاب و آغاز جنگ به سرپرستی یک معلم پرورشی به نام احمد توکلی دوباره در آموزش و پرورش آباده فعال شد.

احمد توکلی گفته: قصد داشتیم در قالب سرود، بچه ها را تعلیم دهیم و روی آنها کارهای پرورشی انجام دهیم.

توکلی بعنوان مربی سرود فعالیت می‌کرد و خودش شعر هم می‌سرود و روی آن ملودی می‌گذاشت و تنها با یک ارگ و یک نی آهنگ ها را می‌ساخت!

برای آشنایی با این گروه سرود و مشاهده‌ی جدید ترین بازخوانی سرود قصه‌ی بابا می‌توانید ویدئوی زیر را مشاهده نمایید.

 

 

دانلود

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...