فراخوان ششمین دوره آموزشی شعر جوان کشور
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۵


موسسه فرهنگی‌هنری‌ شهرستان‌ ادب برگزار می‌کند:

فراخوان ششمین دوره آموزشی شعر جوان کشور

دفتر شعر مؤسسة فرهنگی هنری شهرستان ادب همه‎ساله در راستای پویایی شعر جوان و زمینه سازی رویش نسل جدید شاعران انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی سالانة شعر جوان کشور (آفتابگردان‌ها) می‏‌کند.

 

 

۴۴۰۸۹۹۴۴۵راه‌نوا- دفتر شعر مؤسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب همه‎ساله در راستای پویایی شعر جوان و زمینه سازی رویش نسل جدید شاعران انقلاب اسلامی  اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی سالانه شعر جوان کشور (آفتابگردان‌ها) می‏‌کند.

 

هرساله پس از استعدادیابی از سراسر کشور ده‌ها شاعر جوان و مستعد شناسایی شده و به عضویت دوره در می‏‌آیند. امسال هم شهرستان ادب، ضمن اعلام فراخوان ششمین دوره آموزشی سالانه شعر جوان کشور، از داوطلبان می‌خواهد با توجه به شرایط ذکر شده در فراخوان، نهایتا تا انتهای مهرماه سال جاری آثار خود را برای دبیرخانه دوره آموزشی ارسال نمایند.

 

بدیهی است از جمع داوطلبانِ عضویت، کسانی انتخاب خواهند شد که از نظر داوران توان و استعداد بیشتری برای حضور در این دوره دارند. تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام الزامی است. لازم به ذکر است نتایج فراخوان پس از دو مرحله داوری در دی‎ماهِ سال جاری اعلام خواهد و دوره نیز از  بهمن ۹۵ به صورت رسمی آغاز می‎شود.

 

امتیازات عضویت در دوره:

۱٫    شرکت در اردوهای چندروزه آموزشی با حضور شاعران و اساتید مطرح

۲٫    مشاوره و نقد شعر اعضا توسط شاعران و کارشناسان مطرح به صورت تلفنی و حضوری در طول سال

۳٫    نقد مکتوب شعراعضا توسط منتقدین و شاعران سرشناس

۴٫    ارائه سیر مطالعاتی و اهداء بیش از ۲۰ عنوان کتاب شاخص، در طول سال

۵٫    زمینه‌سازی ارتباط با شاعران مطرح امروز  و محافل ممتاز ادبی

توضیحات:

۱٫    داوطلبان باید حداقل ۱۰ شعر ارسال کنند (محدودیت قالب  و موضوع وجود ندارد) (قالب های کوتاه به تعداد دو برابر مثلا بیست رباعی)

۲٫    تنها بخشی از شرکت کنندگان در فراخوان که در داوری برگزیده شوند به عضویت دوره در خواهند آمد.

۳٫    فراخوان دو مرحله ای است؛ پس از داوری اشعار،‌ با برگزیدگان مرحله اول تماس گرفته خواهد شد و مرحله دوم به صورت مصاحبه تلفنی (پرسش هایی پیرامون سواد ادبی، سوابق ادبی و …) خواهد بود.

۴٫    در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره ۰۲۱۷۷۵۱۷۸۳۰ داخلی ۱۳۳ یا ۱۳۴ تماس بگیرید)

آخرین مهلت ارسال آثار: ۳۰/۰۷/۹۵

زمان اعلام نتایج مرحله اول: ۱۵/۰۹/۹۵

برای ثبت نام به سایت موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب مراجعه بفرمایید.

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...